Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

W dniu 18 marca 2015 roku Komisja Konkursowa powołana przez Wójta Gminy Ochotnica Dolna rozstrzygnęła konkursu plastyczny dla uczniów i przedszkolaków na plakat i hasło promujące kampanię ekologiczną: „Nie zaśmiecajmy rzeki, która jest wizerunkiem naszej miejscowości i jej mieszkańców”.

 
Wybór był niezmiernie trudny, na konkurs wpłynęły aż 194 prace: malarskie, rysunkowe, wyklejanki, kolaże i 1 praca przestrzenna, większość z nich na bardzo wysokim poziomie artystycznym a wszystkie bardzo ciekawie, niekiedy zaskakująco ujmują tematykę czystości rzek, segregacji odpadów, dbałości o środowisko.
Komisja rozwiązała dylemat w ten sposób, że oprócz przyznania miejsc od pierwszego do trzeciego w każdej kategorii kilka prac otrzymało wyróżnienia.
Jednak główna nagroda mogła być tylko jedna - wybraliśmy pracę  Aleksandry Groń uczennicy klasy VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej, jej rysunek spełnia wszystkie kryteria konkursu i można go wydrukować w formie plakatu – bez żadnych przeróbek.
Kryteria, którymi kierowała się Komisja przy wyborze zostały ookreślone w regulaminie konkursu, są to:
  • zgodność z celami konkursu,
  • atrakcyjność i oryginalność,
  • czytelność tematu,
  • poziom artystyczny dostosowany do wieku,
  • estetyka wykonania,
  • dobór środków przekazu treści.
 
 

 

Wójt Gminy Ochotnica Dolna Stanisław Jurkowski, będzie wręczał przyznane nagrody i wyróżnienia w dniu 31 marca b.r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej o godzinie 1130

 

 
Najlepsze prace w poszczególnych kategoriach:
 
Kategoria I
I miejsce - Szczepan Franasowicz - Szkoła Podstawowa Centrum
II miejsce – Łukasz Cwynar – Szkoła Podstawowa Centrum
III miejsce – Klaudia Gołdyn – Szkoła Podstawowa Skrodne
Wyróżnienia:
Joanna Piszczek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Tylmanowej
Ania Brzeczek – Szkoła Podstawowa Zawodzie
Gierczyk Zuzanna – Zespół szkolno-Przedszkolny w Tylmanowej
 
Kategoria II
I miejsce – Małgorzata Królczyk – Szkoła Podstawowa Jamne
II miejsce – Kamil Tarchała – Szkoła Podstawowa Skrodne
III miejsce – Maciej Janiarczyk – Szkoła Podstawowa Centrum
Wyróżnienia:
Zuzanna Gołdyn – Szkoła Podstawowa Centrum
Adrian Gołdyn – Niepubliczna szkoła Podstawowa Młynne
Kinga Kołaciak – Szkoła Podstawowa Jamne
 
Kategoria III
I miejsce – Aleksandra Groń – Szkoła Podstawowa Centrum
II miejsce – Alicja Tworek – Zespół Szkolo-Przedszkolny w Tylmanowej
III miejsce – Ola Brzeczek – Szkoła Podstawowa Zawodzie
Wyróżnienia:
Maria Jankowska – Szkoła Podstawowa Skrodne
Maksymilian Hebda – Zespół szkolni-Przedszkolny w Tylmanowej
Julia Rusnarczyk – Szkoła Podstawowa Jamne
Jan Jagieła – Szkoła Podstawowa Jamne
 
Kategoria IV
I miejsce – Natalia Gołdyn – Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej
II miejsce – Justyna Jagieła – Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej
III miejsce -  Anna Janczura – Gimnazjum Tylmanowej
Wyróżnienia:
Szymon Kobylarczyk – Gimnazjum w Ochotnicy Górnej
Joanna Jankowska – Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej
Elżbieta Kozielec – Gimnazjum w Tylmanowej