Wójt Gminy wskazuje „Runek” jako miejsce pod wyciąg w Ochotnicy Górnej

Wójt Gminy wskazuje „Runek” jako miejsce pod wyciąg w Ochotnicy Górnej

Wczoraj w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli samorządowcy, mieszkańcy i potencjalni inwestorzy którzy chcą zawiązać spółkę w celu wybudowania wyciągu w Ochotnicy Górnej.

Wójt wskazał, że Runek byłby najlepszą lokalizacją pod stację narciarską, gdyż jest w centrum wsi, posiada dobry dojazd z każdej strony, zarówno od Ochotnicy Dolnej, Przełęczy Knurowskiej jak i osiedla Jamne i Jaszcze oraz niezbędne parkingi.

Wójt Gminy zaprasza mieszkańców, firmy, potencjalnych inwestorów, aby do 31 stycznia br. zgłaszali się do Urzędu Gminy, do Wydziału Infrastruktury i Budownictwa pok. Nr 101, nr tel. 18 262 09 32, (osoba do kontaktu p. Tadeusz Kudłacz), celem złożenia deklaracji swojego udziału w spółce.

Kolejne spotkanie w sprawie budowy stacji narciarskiej odbędzie się już z osobami zainteresowanymi.

- Pomysłów na lokalizację jest kilka, dzisiaj na tym etapie, nie przesądzajmy z góry, gdzie miałaby powstać stacja narciarska. Zbierzmy się, zadeklarujmy kwotę, zadeklarujmy swój udział w spółce. Większość wyciągów w okolicy tak właśnie powstawała, sięgnijmy do tych wzorów i spróbujmy razem coś zrobić dla dobra naszej społeczności – apelował do zebranych Pan Stanisław Jurkowski Wójt Gminy Ochotnica Dolna otwierając niedzielne spotkanie w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej.

Wójt Gminy przekonywał i podawał przykłady miejscowości, które w ostatnim czasie rozwinęły swoją bazę turystyczno-narciarską. Nadmienił, że w Ochotnicy Górnej są możliwe inne lokalizacje ale decyzja o wyborze będzie uzależniona ostatecznie od udziałowców nowo powstałej spółki. Na zakończenie zadeklarował wszelką możliwą pomoc ze strony własnej i urzędu dla powstania spółki. Wójt jest pewien, wierząc w mądrość mieszkańców, że oczekiwana przez wszystkich inwestycja będzie mogła być jak najszybciej  zrealizowana.

Oceny przydatności terenów na stoki narciarsko-rekreacyjne w Ochotnicy Górnej dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Ochotnica Dolna pod wskazanym LINKIEM.