Gminne Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Gminne Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W piątek 17 marca br. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli udział w eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.„Młodzież zapobiega pożarom”.

Nad przebiegiem eliminacji gminnych czuwało jury w składzie: przedstawiciel PSP w Nowym Targu mł. bryg. Piotr Krygowski jako Przewodniczący,  mł. asp. Rafał Długi, druh Stanisław Noworolnik Prezes ZOG ZOSP oraz druh Rafał Urbaniak Komendant Gminny ZOSP.

W turnieju wzięło udział 23 uczniów, 15 przedstawicieli szkół podstawowych i 8 szkół gimnazjalnych. Nagrody zwycięzcom wręczał Pan Stanisław Jurkowski Wójt Gminy Ochotnica Dolna wraz z Panem Franciszkiem Ziemiankiem Przewodniczącym Rady Gminy, druhem Rafałem Urbaniakiem Komendantem Gminnym ZOSP oraz honorowym, wieloletnim Prezesem OSP Panem Władysławem Brzeźnym. Organizatorami eliminacji gminnych był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Ochotnicy Dolnej oraz Wójt Gminy Ochotnica Dolna, który ufundował nagrody dla uczestników turnieju.

Pan Wójt pogratulowali zwycięzcom i życzył im dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym. Podziękował za trud włożony w przygotowanie się do turnieju podkreślając wysoki poziom wiedzy uczestników oraz dużą frekwencję, która świadczy o dogłębnym zrozumieniu problematyki, służącej popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i praktycznych umiejętności.

W grupie I – szkoły podstawowe pierwsze miejsca zajęli:

  1. Sylwia Bulanda
  2. Bartłomiej Matyszok
  3. Aleksandra Jagieła

W grupie II – gimnazja pierwsze miejsca zajęli:

  1. Jan Jagieła
  2. Jakub Ligęza
  3. Piotr Trzepak
  4. Przemysław Piszczek

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy okolicznościowe i nagrody. Dziękujemy zarówno wszystkim uczestnikom za chęć wzięcia w nim udziału, jak również opiekunom za zaangażowanie i przygotowywanie uczniów.

Osoby, które zajęły I i II miejsca w eliminacjach gminnych, będą reprezentować Gminę na eliminacjach powiatowych, o których terminie i miejscu zostaną poinformowani. Już dzisiaj życzymy naszym reprezentantom jak najlepszych wyników oraz awansu do eliminacji wojewódzkich i zapraszamy do wzięcia udziału w roku następnym.

Oprac. i zdjęcia MW

 

Relacja wideo przygotowana przez tvpodhale.info:

 

GALERIA