Szczawnicki Festyn Rodzinny z zespołami Nucicki i Spod Gorca

Szczawnicki Festyn Rodzinny z zespołami Nucicki i Spod Gorca

W sobotnie popołudnie 15 lipca najmłodsi wraz z rodzicami mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich przy szczawnickiej promenadzie w Centrum Kultury i Rekreacji Promechatka. Imprezę uświetnił występ naszych zespołów regionalnych „Nicicki” oraz „Spod Gorca” w ramach zadeklarowanej przez Pana Stanisława Jurkowskiego Wójta Gminy współpracy z Miastem i Gminą Szczawnica.

Malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia, strzelanie z łuku, a także przejażdżki kucykiem i występy zespołów z gmin Krościenko n.D, Ochotnica Dolna, Łącko, Kamienica i Szczawnica towarzyszyły zabawie, na którą zaprosił Urząd Miasta i Gminy Szczawnica wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Sponsorem głównym wydarzenia i przygotowanych atrakcji dla dzieci była Polska Spółka Gazownicza, której przedstawiciele w sobotnie południe spotkali się w Dworku Gościnnym na konferencji dotyczącej planowanej gazyfikacji Szczawnicy i gmin ościennych w tym Gminy Ochotnica Dolna.

Na scenie kolejno zaprezentowali się przedstawiciele gmin: Mali Zagorzenianie z Zespołu Szkolnego Gimnazjalnego z Gminy Łącko, Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Krościenku n.D, zespoły „Nucicki” i „Spod Gorca” z Gminy Ochotnica Dolna, Sylwia Hołyńska animator kultury z Gminnego Ośrodka Kultury w Kamienicy, a także uczestnicy koncertu finałowego Warsztatów Muzycznej Owczarni i grupa Młodzi Inaczej w spektaklu góralskim Bajarze znad Grajcarka. Na zakończenie na scenie bawił DJ Salis. Festynowi towarzyszyły konkursy i loteria fantowa na rzecz chorego mieszkańca Szlachtowej - Wojtusia Sobierskiego.

Pan Stanisław Jurkowski dziękuje opiekunom zespołów i członkom zespołów za udział i uświetnienie Festynu Rodzinnego w Szczawnicy.

Oprac. i zdjęcia Magdalena Wojtarowicz

GALERIA