I Rajd Waligóry - zapisy trwają

I Rajd Waligóry - zapisy trwają

Niecodzienna przygoda czeka uczestników I Rajdu Waligóry, który odbędzie się 30 września w Gminie Ochotnica Dolna. Startujący będą pokonywać trasy wyznaczone w sercu Gorców pieszo lub na rowerze. W górach otaczających Ochotnicę organizatorzy wyznaczą miejsca, do których będą musieli dotrzeć uczestnicy imprezy. Aby je odnaleźć, każdy z uczestników otrzyma mapę z zaznaczoną trasą wyznaczoną za pomocą punktów kontrolnych. Nawigacja nie powinna sprawić trudności turystom, którzy mają doświadczenie w górskich wędrówkach. Uczestnicy będą poruszać się głównie po szlakach turystycznych, w tym szlakach zrealizowanych w ramach projektu "Enklawa Aktywnego Wypoczynku w Sercu Gorców". Wójt Gminy Ochotnica Dolna Stanisław Jurkowski objął imprezę Patronatem Honorowym.

Zapisując się na imprezę mamy możliwość wyboru jednej z trzech tras: pieszej Ultra 50 km, rowerowej Mega 50 km i rowerowej Giga 100 km. Na pokonanie każdej z tras mamy 11 godzin. Rywalizacja będzie polegać na zdobyciu jak największej liczby wyznaczonych punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie.

Specjalnym wyzwaniem będzie zdobycie tytuły Waligóry. Zaszczytne miano uzyskają osoby, które pokonają 50 km pieszo lub 100 km na rowerze w limicie 8 godzin. Ta sztuka może się powieźć tylko najmocniejszym biegaczom i rowerzystom. Niewykluczone, że tytuł nie zostanie zdobyty przez żadnego z uczestników.

Rozpoczęcie i zakończenie imprezy odbędzie się sprzed Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej. Na mecie czekał będzie na uczestników posiłek regeneracyjny oraz ognisko lub grill z pieczeniem kiełbasek. Najlepsi zawodnicy otrzymają trofea sportowe.

Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są na stronie www.rajdwaligory.pl oraz na fecebooku.

 

Dla mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna udział w imprezie jest bezpłatny.

GALERIA