Gmina Ochotnica Dolna w Warszawie

Gmina Ochotnica Dolna w Warszawie

W dniu 30 stycznia 2018 r., w hotelu Courtyard by Marriott Okęcie w Warszawie, odbyło się III ogólnopolskie seminarium "Klastry energii, Spółdzielnie i Wirtualne Elektrownie w Polsce" organizowane przez CBE Polska.

Organizator, doceniając wkład naszego samorządu w rozwój energetyki odnawialnej i tworzenie klastrów energii, zaprosił Wójta Gminy Ochotnica Dolna - Pana Stanisława Jurkowskiego do udziału w tym wydarzeniu.

Seminarium obejmowało całość zagadnień związanych tworzeniem, funkcjonowaniem i finansowaniem klastrów energii w Polsce i za granicą.

Oprócz Wójta Gminy Ochotnica Dolna, zaproszenie do udziału w seminarium otrzymali m.in: przedstawiciele Komisji Europejskiej, przedstawiciele Ministerstwa Energii, twórcy i koordynatorzy klastrów energii z Belgii i Szwecji, przedstawiciele AGH Kraków, przedstawiciele BOŚ czy kancelarii prawnych zajmującej się tematyką klastrów.

Podczas trwania seminarium tematykę klastrów energii przybliżali m.in: Pan Mikołaj Jasiak, Dyrekcja Generalna ds. Energii, Komisja Europejska, Pan Andrzej Kaźmierski, Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej, Ministerstwo Energii, Pan Prof. Jerker Delsing, Koordynator projektu Arrowhead, Katedra Informatyki, Inżynierii Elektrycznej i Kosmicznej, Politechnika Luleå ze Szwecji, Pan Karel Derveaux, Członek Zarządu, Ecopower z Belgii.

Gmina Ochotnica Dolna poproszona została do udziału w tzw. panelu ekspertów, który prowadził Pan prof. Zbigniew Hanzelka AGH Kraków. W panelu uczestniczył Pan Maciej Martyniuk z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Pan Robert Duszka, Dyrektor ds. Projektów Badawczych, NMG SA oraz przedstawiciele wyróżniających się w kraju klastrów energii. Gminę Ochotnica Dolna w tym zakresie reprezentował Pan Krzysztof Ligęza.

 

Broszura informacyjna

GALERIA