Bezpieczna Ochotnica

Bezpieczna Ochotnica

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie w Krościenku nad Dunajcem pod przewodnictwem Pani Poseł Anny Paluch, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie Nadinspektora Krzysztofa Pobuta, Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu Nadinspektora Roberta Bartosz, Komendanta Komisariatu Policji w Krościenku n/D Podinspektora Roberta Siemek. Z Gminy Ochotnica Dolna w spotkaniu uczestniczyli Pan Stanisław Jurkowski Wójt Gminy oraz Pan Tadeusz Kudłacz Kierownik Referatu w Urzędzie Gminy.  Spotkanie dotyczyło omówienia podstawowych zasad bezpieczeństwa publicznego w naszym regionie. Komendant Wojewódzki poinformował między innymi o rozpoczynającej się w bieżącym roku budowie Komisariatu Policji w Szczawnicy.

Wójt Gminy poprosił Komendanta Wojewódzkiego oraz Panią Poseł o rozważenie budowy posterunku w Gminie Ochotnica Dolna zaznaczył, że bardzo długo w naszej gminie funkcjonował Posterunek Policji, a z racji znacznej odległości od Szczawnicy i Krościenka reaktywacja tego posterunku byłaby bardzo konieczna dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców gminy oraz turystów przebywających na naszym terenie.

Komendant Małopolskiej Policji wyraził zadowolenie z inicjatywy Gminy Ochotnica Dolna, a Pani Poseł zadeklarowała wsparcie działań, którego efektem będzie nowy posterunek Policji w Gminie Ochotnica Dolna.