Służba zdrowia w Tylmanowej w nowym lokalu!!!

Służba zdrowia w Tylmanowej w nowym lokalu!!!

Kolejna umowa na wynajem Ośrodka Zdrowia w Tylmanowej podpisana!!!

W dniu wczorajszym Wójt Gminy Pan Stanisław Jurkowski podpisał najważniejszą umowę na wynajem lokalu w nowo wybudowanym budynku Ośrodka Zdrowia w Tylmanowej na prowadzenie podstawowej opieki zdrowotnej z Panią dr Anną Piergies – Zachwieja i Panem Kazimierzem Mierzyńskim. Przy podpisaniu umowy byli obecni: radni Rady Gminy w osobach: Pan Czesław Ligas, Pan Władysław Brzeźny, oraz Pan Tadeusz Kudłacz – Kierownik Referatu Budownictwa.  

Po kilkumiesięcznych staraniach Wójta Gminy i radnych, to już kolejna podpisana umowa na wynajem pomieszczeń. Wcześniej podpisano umowę na prowadzenie apteki „MALINA” z Panem Janem Zaziąbło. W tym budynku przewidziana jest jeszcze rehabilitacja, stomatologia i gabinety specjalistyczne.   

Do użytku został oddany nowoczesny budynek o wysokim standardzie wykończenia, co pozwoli w sposób godny świadczyć usługi przez personel medyczny oraz poprawi się również komfort pacjentów - mieszkańców Tylmanowej i innych korzystających z tych świadczeń.

- Niezmiernie cieszę się, że pomimo wielu, wielu trudności i kłód rzucanych pod nogi już w najbliższym czasie podstawowa opieka zdrowotna dla naszych mieszkańców będzie prowadzona w nowoczesnym budynku. Pacjentom będzie teraz wygodniej, co jest zasługą większej i bardziej funkcjonalnie rozplanowanej przestrzeni oraz doskonale przygotowanego i oddanego personelu medycznego. To fachowcy lubiani przez mieszkańców i mający zaufanie mieszkańców. Wiem, że wszyscy z niecierpliwością czekali na to, aby nowy obiekt w końcu został oddany do użytku. Nowy budynek przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Pacjenci, którzy w przyszłości będą korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych, mogą także skorzystać z windy w tym ośrodku. Mam nadzieję, że nowa inwestycja będzie dobrze służyć wszystkim pacjentom tego ośrodka zdrowia, tak z Tylmanowej, jak i z całej Gminy – podkreśli Wójt Pan Stanisław Jurkowski.

Na zakończenie wszystkie strony podziękowały sobie nawzajem za rzeczowe, konkretne i przeprowadzone w bardzo miłej atmosferze negocjacje, Pan Kazimierz Mierzyński w imieniu spółki podziękował wójtowi za profesjonalizm duże zabiegi o mienie gminy i troskę o mieszkańców a Pan radny Ligas Czesław podziękował wójtowi przede wszystkim za wytrwałość i doprowadzenie negocjacji do szczęśliwego finału.

Wspólnie ustalono, że z chwilą uruchomienia działalności apteki i POZ – u odbędzie się uroczyste otwarcie i poświęcenie oraz Msza Św. w intencji budowniczych, Najemców i wszystkich mieszkańców Tylmanowej, na którą już dziś wszystkich mieszkańców zapraszamy.  Przewidywany termin tego wydarzenia to koniec lipca 2018 r. – o szczegółach i dokładnym terminie powiadomimy.

Umowa z NZOZ „Medic” S.C. została podpisana na okres trzech lat. Kwota wynajmu wynosi 2 tys. zł miesięcznie plus dodatkowo płatne media, ogrzewanie budynku i ciepłej wody we własnym zakresie wynajmujących.

Wójt Gminy
Stanisław Jurkowski

GALERIA