O odbudowie Gminy Ochotnica Dolna po powodzi w porannej audycji RDN

O odbudowie Gminy Ochotnica Dolna po powodzi w porannej audycji RDN

W dniu dzisiejszym podczas porannego programu Radia RDN Nowy Sącz Pan Stanisław Jurkowski Wójt Gminy Ochotnica Dolna mówił o szkodach jakie wyrządziła powódź oraz o kosztach odbudowy infrastruktury gminnnej.

 

Ponad 20 milionów złotych będzie kosztować gminę Ochotnica Dolna naprawa szkód po powodzi, która nawiedziła region w połowie lipca. Ta gmina na Podhalu została mocno dotknięta przez żywioł. Na razie są to wstępne wyliczenia urzędników gminy.

– Komisja gminna szacowała szkody, które wyrządził żywioł w mieniu gminnym. Były to głownie drogi, przepusty i betonowe umocnienia – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Stanisław Jurkowski, wójt Ochotnicy Dolnej.

– Pamiętam, że ulewa przyszła od strony Gorców. W ciągu kilku minut spokojne potoki zamieniły się w rwące, górskie rzeki. Podczas powodzi mieszkańcy stanęli na wysokości zadania. Sąsiedzi pomagali sobie bezinteresownie w ratowaniu dobytków i za to chcę szczególnie podziękować wszystkim mieszkańcom – dodał.

Najbardziej ucierpiała infrastruktura drogowa. Zdaniem wójta, dzięki szybkiej reakcji strażaków udało się uniknąć jeszcze większych zniszczeń.

Na szczęście podczas powodzi nikomu nic się nie stało. Jednak licząc straty samych mieszkańców, gminy i powiatu, naprawa szkód popowodziowych może kosztować ponad 100 milionów złotych.

Źródło: rdn.pl

AUDIO

  • RDN.mp3