Tylmanowskie Lato 2018

Tylmanowskie Lato 2018

29 lipca, po raz 16 odbyło się „Tylmanowskie Lato 2018”. Impreza rozpoczęła się od występu kapeli tylmanowskiej.  Następnie na scenie zaprezentowały się solistki z ogniska wokalnego działającego w Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej: Zuzanna Gierczyk, Wiktoria Tarchała oraz Wiktoria Wąchała. Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowano przedstawienie „U baby Jagi”. Zaś dla młodzieży i dorosłych zagrał zespół Amore Italiano oraz Abba Come Back. Z show satyryczno – muzycznym, w wykonaniu Janiny Borońskiej – Łągwy i Andrzeja Łągwy wystąpił kabaret Zgrywus.

Podczas tegorocznego „Tylmanowskiego Lata” klub sportowy Lubań Tylmanowa obchodził swoje 25-lecie powstania. W trakcie imprezy został rozegrany mecz towarzyski pomiędzy LKS Lubań Tylmanowa i Gorc Ochotnica, zakończony wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Wręczono również statuetki dla działaczy i zawodników LKS Lubań Tylmanowa. Szczególne podziękowania skierowane zostały do rodziców Filipa Piszczka i Bartłomieja Kasprzaka – zawodników, którzy zaczynali w LKS Lubań Tylmanowa, a obecnie grają w Cracovii i Sandecji.

Gwiazdą wieczoru był kabaret Masztalscy – Jerzy Ciurlok i Aleksander Trzaska.

Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni i zabawą taneczną.

Na uczestników czekały stoiska regionalne, zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn. Były również organizowane konkursy związane z 25-leciem klubu LKS Lubań Tylmanowa oraz 100- leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Nagrody dla zwycięzców ufundował WOK Tylmanowa.

Dziękujemy wszystkim zespołom występującym na scenie oraz osobom, które przyczyniły się i pomogły w organizacji imprezy „Tylmanowskie Lato 2018”. Już teraz zapraszamy za rok i czekamy na propozycje mieszkańców dotyczące organizacji festynu w 2019 roku.

Kierownik WOK Tylmanowa  

GALERIA