Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu z wizytą w Ochotnicy

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu z wizytą w Ochotnicy

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu Pan Tomasz Moskalik odwiedził wczoraj (13.03.2019 r.) Gminę Ochotnica Dolna. Przedmiotem wizyty było omówienie kwestii dotyczącej rozpoczętej budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej  w Ochotnicy Górnej.  

W zeszłym roku został rozstrzygnięty przetarg przez Starostę Powiatu Nowotarskiego na realizację tego zadania. Wygrała go firma PBU ZIBUD z Kamienicy. Inwestycja ruszyła jesienią ubiegłego roku. Wykonano wówczas kanalizację burzową. Teraz rozpoczęto prace nad chodnikiem dla pieszych oraz działania związane z poszerzeniem drogi, która w tym miejscu stanowi jeden z bardziej niebezpiecznych odcinków. Realizacja zadania znacznie poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi, w tym pieszych, a szczególnie dzieci, które tędy na piechotę chodzą do szkoły (nie ma tutaj dowozu).

Pan Tomasz Moskalik wraz z Panią Marią Łojas – Jurkowską Sekretarz Gminy Ochotnica Dolna i Radną Powiatu Nowotarskiego spotkali się z mieszkańcami Ochotnicy Górnej. W czasie spotkania zapoznano zebranych z projektem budowy chodnika oraz omówiono jego realizację.

Panu Tomaszowi Moskalikowi Dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, za rozmowę z mieszkańcami i za wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, składamy podziękowania.

W spotkaniu wzięli udział także Pan Andrzej Runger Radny Rady Gminy Ochotnica Dolna oraz Pan Mariusz Błaszczyk kierownik budowy, który reprezentował wykonawcę PBU ZIBUD. 

GALERIA