KGW z Ochotnicy Górnej wzięło udział w „Bitwie Regionów” w Czorsztynie

KGW z Ochotnicy Górnej wzięło udział w „Bitwie Regionów” w Czorsztynie

Po raz piąty, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, zorganizował konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. W tegorocznej edycji w konkursie udział wzięły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej, które, po weryfikacji zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa w Oddziale Terenowym w Krakowie, zakwalifikowały się do II etapu. W związku z tym, w ostatnią sobotę (10 sierpnia), Panie uczestniczyły w XXIV Konkursie Potraw Regionalnych w Czorsztynie, gdzie rywalizowały z 10 innymi Kołami Gospodyń Wiejskich.

Celem konkursu jest promowanie regionalnych  potraw przygotowanych z polskich produktów, dlatego Panie, jako danie konkursowe, zgłosiły juhę ochotnicką, która otrzymała wysoką ocenę od jury, a także spotkała się z bardzo przychylnymi opiniami osób, które miały okazję skosztować tego dania podczas degustacji. Stoisko Pań z KGW W Ochotnicy Górnej odwiedził Poseł na Sejm RP Pan Edward Siarka oraz Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Pan Bogusław Waksmundzki.  

Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Finał konkursu odbędzie się we  wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu. Nasz region, będą reprezentować Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czorsztynie, które zajęły pierwsze miejsce w konkursie. 

Na scenie, podczas wydarzenia, zagrał m. in. zespół Hajnica z Ochotnicy Dolnej.

GALERIA