Rusza rehabilitacja w Ośrodku Zdrowia w Tylmanowej

Rusza rehabilitacja w Ośrodku Zdrowia w Tylmanowej

Po wielu wysiłkach i pertraktacjach, w Ośrodku Zdrowia w Tylmanowej została uruchomiona rehabilitacja ambulatoryjna dla osób ze znaczną niepełnosprawnością. Sukces ten, w głównej mierze był możliwy dzięki staraniom i wsparciu Posła na Sejm RP Edwarda Siarki. Poseł Siarka podjął skuteczne działania, za sprawą których doszło do podpisania kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Wczoraj (07.10) nastąpiło oficjalne uruchomienie gabinetów rehabilitacji ambulatoryjnej w Ośrodku Zdrowia w Tylmanowej.  Ośrodek odwiedził Poseł Edward Siarka. Pan Poseł razem z Wójtem Gminy Ochotnica Dolna Tadeuszem Królczykiem, Marią Łojas – Jurkowską Sekretarz Gminy Ochotnica Dolna i Radną Powiatu Nowotarskiego, Maciejem Mikołajczykiem Przewodniczącym Rady Powiatu Nowotarskiego, Haliną Ziemianek i Jerzym Udzielą – Radnymi Rady Gminy Ochotnica Dolna oraz Janem Zaziąbło – właścicielem apteki w NZOZ w Tylmanowej, obejrzeli nowo otwarte gabinety i nowoczesne sprzęty do rehabilitacji pacjentów z Gminy Ochotnica Dolna.

Pan Grzegorz Broźny, właściciel firmy Krusz - Med, z którą Gmina Ochotnica Dolna podpisała umowę najmu lokalu na prowadzenie rehabilitacji ambulatoryjnej dla osób ze znaczną niepełnosprawnością w Ośrodku Zdrowia w Tylmanowej, oprowadził delegację przedstawiając najnowsze sprzęty, pokazując ich działanie i wyjaśniając ich przeznaczenie.

Wójt Gminy Ochotnica Dolna serdecznie podziękował Posłowi Edwardowi Siarce za wsparcie i zaangażowanie w uruchomieniu oddziału rehabilitacyjnego w Ośrodku Zdrowia w Tylmanowej. Podkreślił, że to dzięki determinacji Posła Siarki kontakt z NFZ był możliwy. Podziękowania Panu Siarce złożyli również Radni Rady Gminy Ochotnica Dolna z Tylmanowej. Szczególnie podziękowania skierowali Przewodniczący Rady Gminy Ochotnica Dolna Maciej Mikołajczyk i Radna Rady Gminy Ochotnica Dolna Halina Ziemianek. Osobne podziękowania złożył także Grzegorz Broźny.

Gabinety rehabilitacyjne są wyposażone w najnowszy sprzęt:

Laser - aparat służący do leczenia niegojących sie ran, przyspiesza rekonwalescencję po wszelakich złamaniach, leczenie odleżyn, ma działanie głębokie, aparat jest wysokiej klasy tzw. niesiejący, wiec może być bezpiecznie używany.

Pole magnetyczne - ten zabieg rehabilitacji ma zastosowanie przeciwbólowe,  działanie pola polega na zmniejszeniu obrzęków, zwyrodnień, zapaleń, zwichnięć, skręceń. Przyspiesza zrastanie się złamanych kości.

Aparat do stymulacji azotem - potocznie krioterapia - ten zabieg ma za zadanie działać przede wszystkim przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Fala uderzeniowa - jak sama nazwa mówi, ma charakter inwazyjny, bardzo dobrze działa na ostrogi, haluksy, wszelkiego rodzaju zwapnienia.

Ultradźwięki – zabieg, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Eletoterapia – to zastosowanie wielu rodzajów prądów, które mają działanie przeciwbólowe. Np. jonoforeza to zabieg, w którym poprzez działanie prądów wprowadzamy do organizmu lek.

Lampa sollux- lampa generująca promieniowanie podczerwone, która ma za zadnie rozgrzanie tkanek miękkich, pobudzenie ich ukrwienia. 

Sala gimnastyczna - służąca do zabiegów kinezyterapii i wszelkiego rodzaju ćwiczeń rehabilitacyjnych.  

Istotne również jest to, że dzięki nowo otwartemu oddziałowi będzie możliwa rehabilitacja osób obłożnie chorych i po udarach w domach.

Godziny otwarcia gabinetów rehabilitacyjnych w Ośrodku Zdrowia w Tylmanowej:

Poniedziałek 13.00 – 18.00

Wtorek 13.00 – 18.00

Środa 13.00 – 18.00

Czwartek 8.00 – 13.00  

Piątek 8.00 – 13.00

Telefon kontaktowy: 730 995 118

GALERIA