Pierwsza pomoc dla Ochotniczej Straży Pożarnej

Pierwsza pomoc dla Ochotniczej Straży Pożarnej

Gmina Ochotnica Dolna otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na realizację zadania „Zakup modeli szkoleniowych do nauki pierwszej pomocy” w ramach Programu „Mały Strażak”.

Celem realizacji zadania jest podniesienie i nabycie wiedzy przez strażaków z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Jednostki OSP w Ochotnicy Górnej z zakresu pierwszej pomocy poprzez organizację szkoleń z wykorzystaniem zakupionych modeli szkoleniowych. Ratownictwo i pierwsza pomoc przedmedyczna, to niezwykle istotne umiejętności ważne dla każdego strażaka, wymagające znajomości ludzkiej anatomii i zachowań, a także sporego doświadczenia praktycznego. Jednak nawet minimalna wiedza w tym zakresie może ocalić ludzkie życie, ratując je w sytuacji zagrożenia.

W ramach zadania planowany jest zakup następujących modeli szkoleniowych do nauki pierwszej pomocy: fantom manekin Brayden PRO (white) z funkcją informacji zwrotnej o jakości wykonywanej RKO, manekin szkoleniowy dziecka z torbą transportową i zestawem 5 wymiennych dróg oddechowych, zestaw podstawowy do symulacji obrażeń, defibrylator treningowy CU Medical SPT (odpowiednik SP1) AED szkoleniowy.

Wartość dofinansowania wynosi 4647 zł.

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach Programu „MAŁY STRAŻAK”.