IV Festiwal Piosenki Patriotycznej w Ochotnicy Górnej

IV Festiwal Piosenki Patriotycznej w Ochotnicy Górnej

23 listopada 2019r. już po raz czwarty zuchy, harcerze i wędrownicy Hufca Podhalańskiego spotkali się w Ochotnicy Górnej w Wiejskim Ośrodku Kultury, by wziąć udział w Harcerskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej.

Festiwal cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.  W  tym roku  do udziału zgłosiło się 18 drużyn i 10 solistów - w sumie 170 uczestników.  Młodzi artyści zaśpiewali pieśni i piosenki, które przez wieki zagrzewały Polaków do walki o niepodległość. Występom towarzyszyły pląsy i tańce integracyjne. Pani Renata Rusnarczyk dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Ochotnicy Górnej przywitała uczestników i zaproszonych gości. W tym roku uroczystość uświetnili: dr Stanisław Kowalik Proboszcz Parafii pw NP Wniebowziętej W Ochotnicy Górnej , Pani Maria Łojas - Jurkowska Sekretarz Gminy Ochotnica Dolna oraz Radna Powiatu nowotarskiego, Pan Leszek Ciężobka wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu, harcmistrz Barbara Ufir,  Pani Stanisława Kukuczka przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Ochotnicy Górnej, Pan Krzysztof Dobrzyński Prezes Związku Podhalan w Ochotnicy Górnej, Pan Wiesław Maciąga Sołtys  Ochotnicy  Górnej.

Po wręczeniu pamiątkowych pucharów, ufundowanych przez komendanta Hufca Podhalańskiego, phm. Radosława Fiedlera wszyscy uczestnicy Festiwalu udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców harcerzy z Ochotnicy Górnej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku, Panu Stanisławowi Urbaniakowi za oprawę muzyczną oraz Panu Michałowi Buskowi za udostępnienie WOK-u

Czuwaj!

Tekst i zdjęcia: Monika Gierczyk i Teresa Sejud.

GALERIA