Święto sportu w Gminie Ochotnica Dolna - I Ochotnicka Gala Sportu

Święto sportu w Gminie Ochotnica Dolna - I Ochotnicka Gala Sportu

Ostatnia sobota 2019 roku (28 grudnia) okazała się wyjątkowa - stała się świętem sportu w Gminie Ochotnica Dolna. W Restauracji Och w Ochotnicy Dolnej zgromadzili się przedstawiciele wszystkich dziedzin sportu z Tylmanowej i Ochotnicy.

I Ochotnicka Gala Sportu rozpoczęła się od wystąpienia Tadeusza Królczyka Wójta Gminy Ochotnica Dolna i Moniki Jagieły Kierownika Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej, którzy przywitali licznie zgromadzonych gości (około 400 osób!).

Następnie rozpoczęły się prezentacje poszczególnych klubów sportowych działających na terenie Gminy Ochotnica Dolna. Prezesi przybliżyli historię klubów, podsumowali ich dotychczasową działalność oraz zwrócili uwagę na sukcesy osiągane przez zawodników.

Zaprezentowały się następujące kluby sportowe:

MKS Trial Ochotnica – prezes Stanisław Szlaga

LZS KS Gorc Ochotnica – prezes Krzysztof Ligęza

RMK Tylmanowa – prezes Czesław Ligas

Gorczański Klub Motorowy – prezes Szymon Wójciak

LKS Lubań Tylmanowa – prezes Grzegorz Noworolnik

Uczniowski Klub Sportowy Górzany – prezes  Łukasz Mikołajczyk

Po prezentacji Wójt, wraz z kierownictwem klubów, wręczał zawodnikom puchary, gratulując sukcesów i życząc kolejnych w nowym roku.

Szczególne podziękowania i wyróżnienia zostały skierowane w stronę kolarki  Kasi Niewiadomej – mistrzyni promującej Gminę Ochotnica Dolna w Europie i świecie. Z przyczyn zawodowych Kasia nie mogła być osobiście na Gali, dlatego puchar, nagrodę oraz ogromne gratulacje złożono  na ręce rodziców - Lucyny i Stanisława. Wójt podziękował również Józefowi Olchawie za wkład i zaangażowanie w rozwój kolarstwa w naszej Gminie. Statuetkę odebrał też trener WLKS Krakus bbc Czaja - Zbigniew Klęk.

Ogromny puchar i wielkie gratulacje powędrowały również do  Adama Szlagi – młodego zawodnika MKS Trial Ochotnica, który w tym roku wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w trialu rowerowym (World Youth Games), które odbyły się 9-11 sierpnia 2019 w Wadowicach.

Nie zabrakło podziękowań także w dziedzinie piłki nożnej. Wójt skierował swoje słowa uznania do Tadeusza Udzieli. Podkreślił jego wieloletnią działalność na rzecz rozwoju piłki nożnej w Tylmanowej.

Puchary trafiły również do Kingi i Cezarego Szafraniec organizatorów MTB 4 Towers w Gminie Ochotnica Dolna oraz Violetty Domaradzkiej i Roberta Zakrzewskiego

odpowiedzialnych za biegi Gorce Ultra Trail w Ochotnicy.

Na koniec, podczas Gali, przed zgromadzoną widownią, zaprezentowali się sportowcy z MKS Trial Ochotnica, Daria Franczyk i Patryk Mazur – trzykrotni mistrzowie Polski w cheerleadingu oraz Grzegorz Noworolnik – zdobywca IV miejsca w Pucharze Polski.   

Po zakończeniu oficjalnej części I Ochotnickiej Gali Sportu, przyszedł czas na tę mniej formalną. Uczestnicy zostali zaproszeni przez organizatorów na bal sportowców. Zabawa, przy zespole KNT, trwała do białego rana.

W Gali udział wzięli m. in. Maria Łojas - Jurkowska Sekretarz Rady Gminy Ochotnica Dolna oraz Radna Rady Powiatu Nowotarskiego, Maciej Mikołajczyk Przewodniczący Rady Gminy Ochotnica Dolna, Maria Chlipała – Gołdyn – Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Ochotnica Dolna, Radni Rady Gminy Ochotnica Dolna, Bartłomiej Kasprzak – piłkarz Sandecji Nowy Sącz, Tomasz Jagieła – kulturysta, Zbigniew Klęk z WLKS Krakus bbc Czaja - pierwszy trener Kasi Niewiadomej oraz Dawida Adamczyka, sportowcy, sponsorzy oraz działacze sportowi.

Organizatorami I Ochotnickiej Gali Sportu byli Wójt Gminy Ochotnica Dolna i Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej. 

GALERIA