Polski złoty ma 100 lat!

Polski złoty ma 100 lat!

Gmina Ochotnica Dolna otrzymała dofinansowanie z Narodowego Banku Polskiego w ramach zadania „Polski ZŁOTY ma sto lat!” Projekt od grudnia 2019 r. do marca 2020 r. będzie realizowany w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej.

Głównym celem realizacji zadania jest uświadomienie uczestnikom, jak zmieniła się polska waluta od jej odrodzenia do czasów współczesnych oraz jak stabilna pozycja złotego wpływa na umacnianie gospodarki i pozycję Polski w świecie.

Projekt zakłada organizację cyklu warsztatów edukacyjnych dla uczniów, które będą popularyzowały wiedzę na temat złotego – jednostki monetarnej ustanowionej w 1919 r. i funkcjonującej do dziś. Warsztaty poprowadzi autorytet w dziedzinie finansów i ekonomii. Podsumowaniem warsztatów będzie konkurs z nagrodami oraz  wydarzenie podsumowujące cykl warsztatów.

Projekt „Polski ZŁOTY ma sto lat!” znalazł się w gronie 102 najlepszych inicjatyw edukacyjnych zgłoszonych w ramach konkursu grantowego na realizację wydarzenia edukacyjnego.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

GALERIA