Gorce Ultra Trail Winter - po raz drugi w Ochotnicy!

Gorce Ultra Trail Winter - po raz drugi w Ochotnicy!

Podobnie jak rok temu, i tym razem zima w Gorcach na czas biegów dopisała! W minioną sobotę (22.02.2020 r.), po raz drugi, odbyły się zimowe biegi Gorce Ultra Trail Winter organizowane przez Fundację Run Vegan. W tym roku zawodnicy biegli na trzech dystansach 42 km, 24 km (którędy na Lubań?) i 10 km (dyszka – zadyszka). W poprzednim roku był to tylko dystans 23 km. W II edycji Gorce Ultra Winter Trail wystartowało ponad 350 zawodników – nie tylko z Polski, ale także z Europy. Nie zabrakło także zawodników z Gminy Ochotnica Dolna, Łącka i Kamienicy.

Pierwsza grupa zawodników wystartowała o godz. 7.00 na dystansie 42 km, kolejna o godz. 9.00 – na 24 km i ostatnia o 9.30 – miała do pokonania 10 km. Startom wszystkich grup towarzyszyła regionalna muzyka w wykonaniu Małych Ochotnych z Ochotnicy Górnej, a na jeden ze startów przybył ks. dr Stanisław Kowalik – proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Ochotnicy Górnej. Zawodnikom na stracie kibicował także Sołtys Sołectwa Ochotnica Górna Wiesław Maciąga.   

Dekoracja zawodników odbyła się wieczorem w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej przy dźwiękach góralskiej muzyki. Nagrody zawodnikom wręczał Wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk wraz z organizatorami Violettą Domaradzką i Robertem Zakrzewskim.

Wśród uczestników wydarzenia biegów zostały rozlosowane nagrody m. in. eko kalendarze i publikacja „Z zamiłowania do sztuki i tradycji. Pasje i talenty górali gorczańskich”. 

Wyniki zawodów dostępne tutaj.

 

Zdjęcia: Łukasz Lisiecki, Jan Wierzejski, GUT

GALERIA