Raport Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu (15.10)

Raport Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu (15.10)

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu opublikowała najnowszy raport dotyczący COVID-19. W Gminie Ochotnica Dolna stwierdzono jak dotąd łącznie 13 przypadków zakażenia.

Powiat Nowotarski, a więc także Gmina Ochotnica Dolna znajdują się aktualnie w tzw. "czerwonej strefie", w której obowiązują restrykcyjne obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, Zabronione jest m.in. organizowanie kongresów i targów a także wydarzeń sportowych z udziałem publiczności.

W lokalach gastronomicznych obowiązuje limit 1 osoby na 4 metry kwadratowe powierzchni. Zakazane są zgromadzenia powyżej 150 osób, a uczestnicy muszą zachowywać bezpieczny dystans. W weselach i innych uroczystościach rodzinnych brać może udział maksymalnie 50 osób, zaś w kościołach dopuszczalne jest 50% obłożenia budynku.

Pełną listę obostrzeń znaleźć można tutaj:https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Według najnowszego raportu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Powiecie Nowotarskim stwierdzono na dzień 15 października 1487 przypadków zakażenia. 655 to przypadki aktywne, jest 805 ozdrowieńców, 27 osób zmarło. Kwarantannie poddanych jest 1369 obywateli.

W Gminie Ochotnica Dolna dotąd łącznie stwierdzono 13 przypadków COVID-19 (względem poprzedniego raportu - z 10 października - to przyrost o 3), z czego 7 to przypadki aktywne (+2). Jest pięciu ozdrowieńców, jedna osoba zmarła. Kwarantannie poddanych jest 17 osób.