Indywidualnie lub grupowo – nasza akcja „Zdobywcy 4 wież” cieszy się ogromnym powodzeniem. Dziękujemy, że jesteście z nami i tak chętnie dzielicie się zdjęciami oraz opowieściami z wędrówek.

Oto relacja świetnie zorganizowanej liczącej około 80 osób grupy, składającej się ze scholi i służby liturgicznej wraz z rodzicami z parafii pw. św. Marcina z Krzeszowic. Brawa dla organizatorów: ks. Łukasza Jachymiaka, siostry Iwony Pieli i ks. Janusza Pasternaka. Zapraszamy do lektury!

W sobotę 15 października 2022 r. o godzinie 10 z minutami zameldowaliśmy się w Kościele Wniebowzięcia NMP w Ochotnicy. Dzięki uprzejmości i gościnności Księdza Proboszcza mogliśmy rozpocząć od Mszy Świętej nasz czwarty już marsz szlakami kultury wołoskiej. Tym razem ku wieży na Magurkach. Pod wieloma względami było to wyjątkowe wyjście. Choć aura jesienna i piękne słońce zabarwiły mocno nasze zmysły, to pełnię kolorów uzyskaliśmy dzięki gościnności, jaką okazała nam Pani Lucyna Kozub wraz z zespołem. Za to serce Wam mówimy: Bóg zapłać!

A teraz od początku:  Nasze tegoroczne wędrowanie rozpoczęliśmy 21 maja 2022 r. wieżą na Lubaniu. Piękna pogoda i potrzeba ruchu na świeżym powietrzu po zimie sprawiły, że było to najliczniejsze nasze wyjście. Grupa liczyła blisko 80 osób. Po niespełna miesiącu wróciliśmy na szlaki i 18 czerwca 2022 r. zdobyliśmy Gorc. Na Koziarz musieliśmy poczekać odrobinę dłużej, ale i ten szczyt zdobyliśmy 20 sierpnia 2022 r., gromadząc się po drodze na Eucharystii przy ołtarzu na Błyszczu.

W tym miejscu chciałbym podziękować księdzu Łukaszowi Jachymiakowi za zaangażowanie, pomysł, każdą rozmowę i nade wszystko każdą wspólną modlitwę (szczególnie tę na szlaku). Dobrym aniołem każdego wyjścia była oczywiście siostra Iwona Piela. Dobre słowo podziękowań kierujemy również do księdza Krzysztofa za kilkukrotną gościnę, a także do księdza Janusza oraz wszystkich osób, dzięki którym to wędrowanie się udało.

Na koniec jeszcze dodam, że na pewno do Was wrócimy, bo po prostu jest tutaj PIĘKNIE! A tymczasem zachęcamy każdego, kto to czyta, a jeszcze nie podjął wyzwania: Zrób to, bo warto!