Dzisiejszy dzień był wyjątkowy i pełen radości. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty, czyli Dzień Rodzinny, który przyniósł mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Wszystkie klasy, od najmłodszych po najstarsze przygotowały specjalne występy, by uczcić swoich rodziców i wyrazić wdzięczność za ich miłość i wsparcie. Pani Barbara Konopka Dyrektor Szkoły przywitała wszystkich rodziców oraz gości i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej.

Na początek najmłodsi zaprezentowali wzruszające wierszyki, które wywołały uśmiechy na twarzach mam i tatów. Te krótkie, ale pełne emocji utwory były doskonałym wstępem do dalszej części programu. Następnie, starsze klasy zaskoczyły nas pięknym przedstawieniem tanecznym, który był efektem wielu tygodni ciężkiej pracy. Widzowie mogli podziwiać kolorowe dodatki, perfekcyjnie zsynchronizowane ruchy oraz entuzjazm z jakim dzieci wykonywały swój układ. Były też występy wokalne. Uczniowie przygotowali różnorodne piosenki, od tradycyjnych pieśni po nowoczesne przeboje, które śpiewali z pełnym zaangażowaniem. Ich występy były pełne radości i energii, a rodzice nie kryli wzruszenia, widząc jak ich pociechy wkładają serce w każdy dźwięk.

Kulminacyjnym momentem dnia był występ zespołu regionalnego „NUCICKI”, który jak zawsze wprowadził wszystkich w doskonały nastrój swoimi góralskimi przyśpiewkami. Melodie te, pełne radości i energii, przypominały o pięknie naszej kultury i tradycji. Dzieci, rodzice i nauczyciele chętnie dołączali do wspólnego śpiewania, tworząc niezapomnianą atmosferę jedności i wspólnoty.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zaśpiewali chóralne „Sto lat” dla rodziców. Ten gest był wyrazem wdzięczności i miłości, którą dzieci pragnęły przekazać swoim najbliższym. Wspólne śpiewanie było symbolicznym zwieńczeniem tego pięknego dnia, pełnego emocji i wzruszeń.

Dzień Rodzinny w naszej szkole był nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także przypomnieniem o wartości rodzinnych więzi i miłości. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców, dzisiejszy dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników jako wyjątkowe i radosne wydarzenie.

 

Podczas uroczystego dnia Wójta Gminy reprezentowała Maria Jawor Dyrektor Centrum Usług Wspólnych.