W Tylmanowej podczas weekendu były wyjątkowo za sprawą II Festiwalu Dunajca. Sobotę zdominował Festiwal Pstrąga, czyli najbardziej pstrągowe, wesołe i smakowite wydarzenie w Polsce a niedzielę folkowo – regionalne Tylmanowskie Lato.

Pierwszego dnia imprezy były warsztaty muchowe, konkursy plastyczne, polowanie na piankowe rybki i wiele innych atrakcji. Chętni mieli możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę wędkarską. Podczas Festiwalu na wszystkich czekał smakowity grillowany pstrąg tęczowy i inne pyszne przekąski. Imprezę, którą zakończyła zabawa z muzyką poprowadził z energią i humorem Michał Busek.

Organizatorami Święta Pstrąga byli Polski Związek Wędkarski – Okręg Nowy Sącz i Przyjaciele Doliny Dunajca a także Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej i Tylmanowej oraz Gmina Ochotnica Dolna.

Drugi dzień Festiwalu Dunajca zaczął się z przytupem od występów zespołów regionalnych. Na scenie z muzyką i tańcem zaprezentowali się zaproszeni goście – zespół “Zasodnicki”, “Starosądeczanie”, “Sądeczanie” a także “Piątkowioki”. Scena mieniła się od kolorowych dziewczęcych spódnic a przygotowane stoiska przez twórców ludowych zachwycały pięknym rękodziełem. Wieczorem publiczność do zabawy poderwał zespół Pogwizdani i Sqbani czyli połączenie miłości do folku z nowoczesną aranżacją.

Ten Festiwal Dunajca przeszedł już do historii, trwale wpisując się we wspomnienia osób, które postanowiły te dwa dni spędzić w Tylmanowej.