Filip Piszczek, zasłużony piłkarz z Tylmanowej, wychowanek klubu piłkarskiego Lubań Tylmanowa,  zawodnik m. in. Sandecji Nowy Sącz, Cracovii, włoskiej drużyny Trapani Calcio, Jagiellonii Białystok, Warty Poznań, ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych. Teraz osiągnął kolejny sukces, także „sportowy” związany jednak nie z piłką nożną, a z aktywnością górską  – Filip został zdobywcą 4 wież.

W ostatnich dniach, Filip Piszczek i Piotr Noworolnik (także tylmanowianin, wieloletni prezes LKS Lubań Tylmanowa, biegacz, z zawodu utalentowany stolarz), na wszystkich wieżach widokowych, zabezpieczyli kamery, montując na najwyższej platformie każdej wieży specjalną konstrukcję.

Dziękujemy serdecznie za Waszą dobrowolną pomoc, zaangażowanie i pomysłowość w zabezpieczeniu naszej gminnej infrastruktury. Filipowi życzymy dalszych sukcesów sportowych i dziękujemy za promowanie Gminy Ochotnica Dolna i akcji „zdobądź 4 wieże”.

Specjalny, dedykowany akcji „Zdobądź 4 wieże” kubek emaliowany oraz gorczańsko – beskidzką odznakę „Zdobywcy 4 wież” Filipowi wręczyła Lucyna Kozub – specjalista ds. turystyki w Urzędzie Gminy w Ochotnicy Dolnej.

– Już wiem z jakiego kubka, co rano, będę pił kawę – skwitował Filip Piszczek.

Przypominamy, że aby otrzymać gorczańsko – beskidzką odznakę „zdobywcy 4 wież” należy odwiedzić wszystkie wieże i zebrać pieczątki. Szczegóły w linku: https://www.ochotnica.pl/zdobadz-4-wieze/. Także w aplikacji „Be active Ochotnica & Tylmanowa” można zebrać wszystkie pieczątki, grając w grę terenową „Zdobądź cztery wieże”.

Zapraszamy do Ochotnicy i Tylmanowej, w Gorce i Beskid Sądecki oraz do zdobywania 4 wież: na Lubaniu, Magurkach, Gorcu i Suchym Groniu (Koziarzu).