W Kazimierzu Dolnym końca dobiegł końca 56. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Na to najważniejsze w Polsce wydarzenie związane z promocją autentycznej polskiej muzyki ludowej oraz zasłużonych dla tradycji artystów składa się konkurs, w którym udział biorą instrumentaliści i śpiewacy z całego kraju. Wyróżnienie zdobyła Mirosława Zaziąbło-Hubiak z Oliwią Chrobak z Tylmanowej.

– Rok temu zaczęłam śpiewać tradycyjnie z uczennicami w naszej gminie Ochotnica Dolna utworzyłam grupę śpiewaczą Gorcańskie Pastyrecki. Po roku pracy mamy wyróżnienie w kategorii mistrz i uczeń na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.Brawo Oliwka Chrobak – napisała na FB Mirosława Zaziąbło – Hubiak. Gratulujemy Mistrzowi i Uczennicy.

W konkursie udział wzięło 27 kapel, 36 zespołów śpiewaczych, 17 instrumentalistów, 30 solistów śpiewaków oraz 26 grup w konkursie „Mistrz i Uczeń”, łącznie 650 artystów ludowych z 13 województw. Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele powiatu nowotarskiego: W kategorii muzyki: I nagroda: Muzyka Zespołu Orawianie z Lipnicy Wielkiej, woj. małopolskie II nagroda: Muzyka Długopolskich z Dzianisza, woj. małopolskie W kategorii zespoły śpiewacze: I nagroda: Żeńska Grupa Śpiewacza Jedla z Ratułowa, woj. małopolskie II nagroda: Grupa Śpiewacza Zespołu Regionalnego Śwarni z Nowego Targu, woj. małopolskie W kategorii Mistrz i uczeń I nagroda Jakub Rusiecki z synem Jakubem Rusieckim z Rabki Zdroju, woj. małopolskie Wyróżnienie Mirosława Zaziąbło-Hubiak z Oliwią Chrobak z Tylmanowej