Zapraszamy serdecznie mieszkańców, turystów oraz gości do odwiedzenia nowej turystycznej strony internetowej Gminy Ochotnica Dolna. Strona znajduje się pod adresem www.turystyka.ochotnica.pl.

Strona internetowa została opracowana przez Gminę Ochotnica Dolna w ramach zadania „Szlakiem przyrody i kultury w Dolinie Dunajca” dofinansowanego z Interreg Polska – Słowacja. Projekt realizowany był razem z partnerem słowackim – Leśnicą.

Strona internetowa składa się z 5 głównych zakładek: zwiedzanie, zdobądź 4 wieże, wirtualny spacer, panoramy i informacje, z wydzielonymi w ich obrębie podzakładkami.

Zakładka ZWIEDZANIE zawiera:

mapę Gminy Ochotnica Dolna, na której zostały naniesione, za pomocą symboli, pinezki dotyczące tras m.in.: pieszych, rowerowych, narciarskich, biegowych, tematycznych, miejsc m. in.: historycznych, kulturowych, osobliwości przyrody i in. oraz bazy noclegowej. Jest możliwe filtrowanie wybranych elementów za pomocą suwaka umieszczonego w wyszukiwarce.

trasy – jest ich 33 i zostały podzielone tematycznie. Wszystkie trasy zawierają szczegółowy opis składający się z przebiegu trasy, szacunkowego czasu przejścia, została określona długość trasy w km oraz stopień trudności. Opisy tras wykonał Robert Zakrzewski. Dołączona jest także mapa, na której zaznaczono przebieg trasy w terenie oraz profil wysokościowy trasy obrazujący ukształtowanie terenu oraz rodzaje zejść i podejść. Wskazano także do każdej trasy miejsca szczególne znajdujące się w jej obrębie oraz inne sąsiadujące trasy. Do wybranych tras dołączone są nagrania lektorskie, które można odsłuchać. Jest także możliwość pobrania plików GPX, za pomocą których można wędrować po trasie. Każda trasa jest bogato ilustrowana galerią zdjęć wykonanych przez Adama Brzozę.

miejsca – jest ich 150. Wszystkie są szczegółowo opisane przez Wojciecha Muleta, dr Dawida Golika, Krzysztofa Buczka i Natalię Bartkowską – Mulet. Po wybraniu konkretnego miejsca użytkownik przekierowany zostaje do strony, na której znajduje się opis miejsca, galeria zdjęć, lista innych miejsc znajdujących się w pobliżu oraz oznaczenie miejsca na mapie. Przy wybranych punktach można odsłuchać nagrania lektorskiego.

– baza turystyczna – znajdują się w niej wybrane obiekty turystyczne zlokalizowane w Ochotnicy i Tylmanowej. Każde miejsce zawiera opis, oznaczenie na mapie i listę najbliższych ważnych turystycznie punktów.

Zakładka ZDOBĄDŹ 4 WIEŻE zawiera informacje o grze terenowej „Zdobywca 4 wież” oraz opisy miejsc, na których zlokalizowane są wieże widokowe tj. Polana Magurki, Góra Suchy Groń (Koziarz), Góra Lubań, Góra Gorc wraz z nagraniami lektorskimi, lokalizacją na mapie oraz profilem wysokościowym.

Zakładka PANORAMY zawiera zdjęcia – panoramy z lotu ptaka i panoramy 360 stopni. W tym miejscu dostępny jest też obraz z kamer online znajdujących się na 4 wieżach widokowych w Gminie Ochotnica Dolna.

Zakładka WIRTUALNY SPACER to spacer po wybranych atrakcjach Ochotnicy i Tylmanowej, zarówno tych przyrodniczych (wieże widokowe) jak i historycznych.

Zakładka INFORMACJE zawiera: kontakt, informacje o projekcie, pobierz aplikację (z AppStore lub GooglePlay) oraz regulamin korzystania ze szlaków turystycznych w Gminie Ochotnica Dolna.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania i korzystania ze strony! Życzymy miłej lektury, przyjemnego oglądania zdjęć i panoram oraz miłego wędrowania po szlakach Ochotnicy i Tylmanowej za pośrednictwem wirtualnego spaceru lub kamer online.