Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów odbędzie się w dniach 24-28 maja br. W sportowej rywalizacji wezmą udział 22 reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski. Wyścig kolarski podzielono na pięć etapów. I i II etap zostanie rozegrany na Węgrzech, III etap na Słowacji, a pozostałe dwa IV i V odbędą się na terenie Polski.

IV etap zostanie rozstrzygnięty 27 (sobota) na terenie powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego i limanowskiego, na trasie BUKOVINA RESORT- NOWY SĄCZ. Zawodnicy będą mieli do pokonania 129 KM!

Zawodnicy wystartują o godz. 09:10 z Bukowiny Tatrzańskiej i będą przemieszczać się w stronę Nowego Sącza.

Zawodnicy na teren powiatu nowosądeckiego (Zabrzeż) pojawią się około godz. 10:30 i będą kierować się w stronę Kamienicy aby pokonać trasy drogami Limanowej. Około godz. 12.00 zawodnicy pojawią się z powrotem na terenie powiatu nowosądeckiego w miejscowości Trzetrzeiwna. Zawodnicy kierują się drogą krajową nr 28 przez miejsca takie jak: Biczyce Górne, Biczyce Dolne, ul. Limanowska w Chełmcu aż dotrą do Nowego Sącza, tam przejadą przez ulicę Krakowską, Legionów, Bulwarem Narwiku, Krańcową i Nadbrzeżną. Około 12:40 przewidziana jest meta IV etapu przy hali sportowej (w rejonie ul. Nadbrzeżnej).

Uwaga Kolarze na terenie naszej Gminy (Gmina Ochotnica Dolna) pojawią się ok. godz. 10:20!

WAŻNE! Podczas wyścigu na trasie będzie wstrzymany ruch  (prawdopodobnie) przez godzinę przed przejazdem zawodników w zależności od natężenia ruchu. 

ETAP IV, 27 MAJA BR. (BUKOWINA TATRZAŃSKA – NOWY SĄCZ)

BUKOWINA TATRZAŃSKA – CZARNA GÓRA – ŁAPSZE NIŻNE – ŁAPSZE WYŻNE – ŁAPSZE NIŻNE – NIEDZICA – SROMOWCE WYŻNE – KROŚNICA – GRYWAŁD – KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM – TYLMANOWA – ZABRZEŻ – KAMIENICA – ZBLUDZA – ZALESIE – STARA WIEŚ – ROZTOKA – MŁYŃCZYSKA – JASTRZĘBIE – JADAMWOLA – ŁUKOWICA – STRONIE – WYSOKIE – TRZETRZEWINA – BICZYCE GÓRNE – BICZYCE DOLNE – CHEŁMIEC – NOWY SĄCZ: Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku, Krańcowa i Nadbrzeżna.