W sobotę w Tylmanowej odbyło się otwarcie sezonu rowerowo – motocyklowego organizowanego przez parafie pw. Miłosierdzia Bożego wraz z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Tylmanowej, Klubem Rowerowo Motorowym RMK oraz KGW Tylmanowa.

Z samego rana na placu przy kościele zebrała się niezwykła mieszanka ludzi – motocykliści, rowerzyści oraz wszyscy, którzy chcieli przeżyć ten dzień w wyjątkowy sposób. Dla naszej społeczności było to święto jednośladów, moment pełen wspólnotowego ducha i radości. Rozpoczęliśmy od przejazdu motocyklistów przez naszą malowniczą wioskę. Ich silniki huczały w rytmie zbijającego z rana serca, wzbudzając zaciekawienie i uśmiechu na twarzach mieszkańców. Celem było dotarcie na uroczystą mszę świętą, która odbyła się w intencji wszystkich rowerzystów i motocyklistów. Podczas mszy, nasze jednośladu zostały pobłogosławione, symbolizującą naszą więź i wspólną pasję.

Po zakończeniu mszy nadszedł czas na radość i wspólne uczestnictwo w atrakcjach. Parafia zorganizowała wiele wydarzeń, mających na celu integracje społeczności oraz pomoc potrzebującym. Jednym z głównych punktów było oddawanie krwi, dające nieocenioną szansę na ratowanie życia innym. W Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej znajdował się punkt, gdzie każdy mógł dołożyć swoją cegiełkę, ofiarując coś dla osób potrzebujących. Mimo niesprzyjającej pogody, młodzież oraz dzieci do późnych godzin uczestniczyli w wydarzeniu.

MKS Trial Klub Rowerowy zaprezentował widowiskowy pokaz umiejętności, zachwycając widzów i inspirując do aktywności fizycznej.

Nie zabrakło również pyszności – nasze utalentowane panie z KGW Tylmanowa zadbały o to, by żaden brzuch nie pozostał pusty. Ich stoiska uginały się od pysznych potraw i wypieków, które smakowały wyjątkowo w towarzystwie tak wspaniałej atmosfery.

W wydarzeniu w imieniu Wójta Gminy uczestniczył Adam Górnicki Skarbnik Gminy.

Bardzo dziękujemy za wspaniałe przygotowanie i organizację tego wyjątkowego wydarzenia rowerowo – motocyklowego..


Część zdjęć zapożyczona z oficjalnej strony WOK-u w Tylmanowej 🙂