W ostatni piątek zostały przekazane place budów na drogach oraz Skate Parku. Łączny koszt budowy dróg zniszczonych w wyniku powodzi, to 10 mln zł. z czego 95%, to dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Strategicznych.

Koszt budowy skate parku, parku linowego i strefy aktywności, to 5 mln zł. z czego 90% to dofinansowania z Unii Europejskiej MRPO oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W ramach inwestycji powstanie skate park, park linowy, ścianka wspinaczkowa, ogród sensoryczny, plac zabaw punkt gastronomiczny a także altana parkowa i mała architektura. Dodatkowo powstaną nowe ciągi piesze oraz rowerowe, parking, toalety publiczne. Przebudowane zostanie ogrodzenia boiska, zabezpieczona konstrukcja skarpy. Rewitalizowany teren będzie  oświetlony.

Nowa Strefa Rekreacji ma być wielopokoleniowa tak, by każdy mógł tam znaleźć coś dla siebie. To  flagowa inwestycja dla młodych, ale też dla rodzin z dziećmi.

Wykonawcą inwestycji jest Firma Ogólnobudowlana  Marka Głowy.

Odbudowa dróg gminnych wraz z zabezpieczeniami i odwodnieniem to największy jednorazowy pakiet inwestycji drogowych w historii Gminy Ochotnica Dolna, obejmujący 9 dróg.  – Odbudowa dróg gminnych zniszczonych w 2018 r., to był jeden z głównych punktów naszego programu wyborczego. Krok po kroku, sukcesywnie odbudowujemy drogi i mosty. A teraz czynimy krok milowy w odbudowie dróg uszkodzonych w wyniku intensywnych opadów deszczu – mówił tuż po podpisaniu umowy z wykonawcą Wójt Gminy Ochotnica Dolna.

Tadeusz Królczyk Wójt Gminy Ochotnica Dolna podpisał umowę na odbudowę dróg ze spółką ZIBUD  z Kamienicy.

Po uruchomieniu ww. placów budów Gmina Ochotnica Dolna prowadzi inwestycje za ok 30 mln zł. i przygotowuje się do rozpoczęcia realizacji inwestycji za kolejne 10 mln zł.