18 maja w Tylmanowej odbyło się ważne wydarzenie – poświęcony został nowy most na rzece Dunajec w os. Brzegi.

Most poświęcił ks. Prałat Marek Mroczek, emerytowany proboszcz tylmanowskiej parafii.

W wydarzeniu udział wzięła Poseł RP Anna Paluch, Wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk, Zastępca Wójta Gminy Ochotnicy Dolna Krzysztof Jurkowski, Sekretarz Gminy ochotnica Dolna i Radna Rady Powiatu Nowotarskiego Maria Łojas – Jurkowska, Skarbnik Gminy Ochotnica Dolna Adam Górnicki, Pełnomocnik Wójta ds. Inwestycji Paweł Cetera, Przewodniczący Rady Gminy Ochotnica Dolna Maciej Mikołajczyk, Sołtys Sołectwa Tylmanowa Jan Ligas, Sołtys Sołectwa Ochotnica Dolna Wojciech Chlipała, Sołtys Sołectwa Ochotnica Górna, Radni Gminy Ochotnica Dolna i Radni Sołeccy, Prezes Związku Podhalan Tylmanowa Tadeusz Hebda. W wydarzeniu uczestniczyli także tylmanowianie.

Poświęcenie mostu było szczególnie ważne i wzruszające dla mieszkańców os. Brzegi i Łęg Górny. To do tych osiedli głównie prowadzi przeprawa. Stary most służył tutejszym mieszkańcom przez blisko 55 lat. Jednak na obecne czasy był już za wąski i miał ograniczenia tonażowe (do 1 tony), co było ogromnym utrudnieniem. Nowy most umożliwi bezpieczną i wygodną komunikację po obu stronach Dunajca.

Wcześniejszy most stalowy o konstrukcji wiszącej w os. Brzegi na rzece Dunajec w Tylmanowej wybudowano w 1967 roku. (Wcześniej mieszkańcy korzystali z usług posiadającego dwie łodzie urzędowego przewoźnika.)

Nowy most w os. Brzegi ma nośność 40 t, 104,4 m długości, 9,2 m szerokości. Jest także częścią ścieżki Velo Dunajec.

Niech nowa przeprawa służy wszystkim jak najdłużej, i mieszkańcom, i gościom, i rowerzystom. Szerokiej drogi i bezpiecznej podróży.