W ubiegłą sobotę tj. 23.03.2024r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej odbyła się ostatnia promocja wydawnictw zrealizowanych w Gminie Ochotnica Dolna w kadencji 2019 – 2024r. Wydarzenie rozpoczęło się od serdecznego przywitania gości przez Tadeusza Królczyka Wójta Gminy Ochotnica Dolna oraz Michała Buska pracownika Wiejskiego Ośrodka Kultury.

Ostatnia promocja wydawnicza w naszej miejscowości była wyjątkowym wydarzeniem, które zgromadziło zarówno lokalną społeczność, jak i autorów wydawnictw z różnych zakątków.

Wójt Gminy przedstawił i omówił za pomocą prezentacji wszystkie wydawnictwa, które udało nam się zrealizować w tej kadencji. Przybliżył zebranym historię powstania każdego z wydawnictw oraz podkreślił znaczenie i wsparcie dofinansowań, które umożliwiły ich realizację. Bez tego nie byłoby możliwe wydanie tak wartościowych materiałów, które są wizytówką naszej gminy. Podczas omawiania wydawnictw zrealizowanych w latach 2019- 2023, Wójt przedstawił nową, wyjątkową publikację stworzoną w 2024r. jaką jest komiks pt. „ZBÓJNICY”- komiks, który powstał zaledwie kilka tygodni temu. Komiks jest wyjątkowy, nie tylko przez swoją świeżość, ale również przez historię, która dot. naszej gminy i głównego zbójnika Józefa Baczyńskiego. W komiksie odnajdziecie charakterystyczne miejsca  postacie czy wydarzenia związane z naszą gminą ale również dialogi napisane gwarą.

Praca nad tą publikacją i innymi była owocem ciężkiej pracy doświadczonych grafików, którzy włożyli swoje całe serce aby stworzyć coś wyjątkowego. Jest to już trzeci komiks wydany przez naszą gminę.

Pani Małgorzata Piątek Kierownik ds. zarządzania projektami za pomocą prezentacji pokazała nam pracę nad publikacjami od strony roboczej, uchwycone momenty fotografów przy tworzeniu zdjęć do naszych wydawnictw, omówiła szczegółowo znaczenia naszych wydawnictw i w jakie miejsca w Polsce i nie tylko trafiły. Zostaliśmy poproszeni również o wysyłkę naszych wszystkich publikacji do Biblioteki w Lipsku, co jest naszym małym sukcesem wydawniczym.

Na promocję dotarli wyjątkowi autorzy naszych publikacji: Wojciech Mulet autor kilku naszych pozycji m.in.: komiksów „PRZYBYSZE”, „ZBÓJNICY”, oraz publikacji pt. „OCHOTNICA I TYLMANOWA – MIEJSCA PAMIĘCI”. Dawida Golika autora publikacji pt. „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA GROBY WOJENNE W OCHOTNICY I TYLMANOWEJ”, „KRWAWA WIGILIA, SPRAWCY OFIARY RELACJE”, „OCHOTNICA I TYLMANOWA MIEJSCA PAMIĘCI”. Agata Cieślik współautorka publikacji pt. 'ZIOŁA W KUCHNI GÓRALI GORCZAŃSKICH”. Natalia Guzik – Ryś autorka multimedialnego komiksu 'ZBÓJNICY”.

Autorzy wraz z Wójtem Gminy wspólnie poruszali tematy realizacji tych wydawnictw, rozmawiali o problemach i wyzwaniach, podczas ich tworzenia.

Ostatnim punktem naszego wydarzenia było podpisywanie przez autorów książek i komiksów dla wszystkich chętnych.

Wspaniały poczęstunek przygotowały Panie z nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich w Tylmanowej.