W czwartek, 4 sierpnia Radio RDN w ramach Wakacyjnej Trasy nadawało z Gminy Ochotnica Dolna. Z samego rana słuchaczy radia przywitał zapraszając jednocześnie do Gminy Ochotnica Dolna Wójt Tadeusz Królczyk.

Potem dziennikarze z RDN Małopolska rozmawiali o wielkim sukcesie pochodzącej z Ochotnicy Górnej Katarzyny Niewiadomej, która w niedzielę stanęła na podium Tour de France. O sportowych emocjach, wzruszeniu a także rowerowych początkach mówili jej rodzice – Stanisław i Lucyna Niewiadoma.  Z kolei Cezary Szafraniec organizator Ochotnica MTB 4 TOWERS zapraszał rowerzystów do przetestowania szlaku „Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge” a także do udziału w Ochotnica MTB 4 TOWERS – najtrudniejszym wyścigu etapowego dla pasjonatów kolarstwa górskiego.

O zdobytym w miniony piątek Wicemistrzostwie Świata w Trailu Rowerowym opowiadali reprezentacji Polski rekrutująca się głównie z młodych mieszkańców Ochotnicy i zawodników MKS Trial-Ochotnica.  Jak wypracować umiejętności, czym jest talent i zaangażowanie młodych mówił Stanisław Szlaga wiceprezes MKS Trial-Ochotnica.

Ochotnica to górale gorczańscy z piękną historią i tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Z czego słynie Gmina Ochotnica Dolna i czym może zaskoczyć przyjeżdżających turystów dziennikarzom RDN tłumaczyli Jarosław Buczek, Janina Król, Piotr Król i Andrzej Foks. To przedpołudniowe spotkanie słuchaczom radia uświetniła góralska muzyka a także wizyta ks. prałata Stanisława Kowalika, proboszcza parafii i kapelana Zarządu Głównego ZP.

Kolejny zaproszony gość – Violetta Domaradzka wspomniała o pierwszych Mistrzostwach Polski Seniorów PZLA w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie Ochotnicy w ramach Gorce Ultra-Trail. Wielka impreza dla biegaczy wystartuje już w piątek, 5 sierpnia.

Na koniec programu o projektach i planowanych wydarzeniach kulturalnych mówił Wójt Tadeusz Królczyk, Małgorzata Piątek – Kierownik Zespołu ds. zarządzania projektami, Monika Pasiut – pracownik Kierownik Zespołu ds. zarządzania projektami, Monika Jagieła – Kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej   i Aneta Wolańska – Kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej i Tylmanowej.

A oto jeden z fragmentów RDN Małopolska z Gminy Ochotnica Dolna:

Radio RDN nadawało z gminy Ochotnica Dolna. Stąd pochodzi Katarzyna Niewiadoma!