Od 1 stycznia 2023 r. wchodzą w życie rozwiązania, o które Gmina Ochotnica Dolna od lat zabiegała, dotyczące połączeń z Nowym Targiem, Nowym Sączem i Szczawnicą.

Dzięki bardzo dobrej współpracy Wójta Gminy Ochotnica Dolna z Witoldem Kozłowskim Marszałkiem Województwa Małopolskiego uruchomionych zostało aż 5 kursów dziennie w dni robocze z Nowym Sączem przez Stary Sącz, co do tej pory nie było możliwe. Udało się dodatkowo zorganizować aż 4 takie kursy w soboty i 3 w niedziele i święta.

Gmina Ochotnica Dolna serdecznie dziękuje Wojewodzie Łukaszowi Kmicie za rządowy Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych – program, dzięki któremu powstają nowe trasy komunikacyjne.

Pozytywne zmiany w związku z porozumieniem Gminy Ochotnica Dolna z Nowotarskim Starostwem zostały także wprowadzone na trasach do Nowego Targu i Szczawnicy.

Utworzonych zostało do Nowego Targu aż 11 kursów w dni robocze i 6 w soboty oraz 3 w niedziele! Ponadto rozbudowana została siatka lokalnych połączeń w samej Gminie Ochotnica Dolna.

Podsumowanie połączeń obowiązujących od dnia 1 stycznia 2023:

  • NOWY TARG: 11 kursów dziennie w dni robocze, 6 kursów w soboty i 5 w niedziele i święta
  • NOWY SĄCZ (przez STARY SĄCZ): 5 kursów dziennie w dni robocze, 4 kursy w soboty i 3 w niedziele i święta (Przystanki w Starym Sączu: 1/Centrum Przesiadkowe 2/Rynek 3/ul. Piłsudskiego (NŻ) 4/ul. Piłsudskiego II(NŻ))
  • SZCZAWNICA: 5 kursów dziennie w dni robocze, 2 kursy w soboty, niedziele i święta

UWAGA!

Dodatkowo rozbudowaliśmy siatkę połączeń na samym terenie gminy:

  • 8 kursów dziennie na linii Kłodne Tylmanowa – Ochotnica Dolna – Ochotnica Górna Ustrzyk
  • Młynne – 5 kursów dziennie
  •  Jamne – 5 kursów dziennie
  •  Jaszcze 3 kursy dziennie (pilotaż na 2023 r.)

Poniżej znajdują się nowe rozkłady jazdy.
Życzymy przyjemniej podróży!