W ubiegły piątek w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej odbyło się wręczenie nagród w ramach konkursu dla Najaktywniejszego Czytelnika organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną.

W konkursie udział wzięli uczniowie z wszystkich szkół na terenie naszej gminy. Po eliminacjach szkolnych, w których uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze, wyłoniono wyjątkowych  kandydatów gotowych do otrzymania zasłużonych nagród.

Podczas konkursu czytelniczego uczniowie mieli okazję zaprezentować fragmenty swoich ulubionych książek, co było nie tylko wyzwaniem, ale również doskonałą okazją do podzielenia się swoją pasją czytelniczą z innymi. Z każdym wystąpieniem mogliśmy przenieść się w świat literackich przygód i doświadczyć różnorodności literatury. Niektórzy uczniowie wybrali fragmenty pełne fantastycznych przygód, które porwały nas w wir wyobraźni, inni zaś postawili na klasykę literatury, prezentując fragmenty znanych dzieł, które od lat zachwycają czytelników na całym świecie. Po prezentacjach fragmentów ulubionych książek, nastąpił moment, w którym uczniowie czytali przygotowane wcześniej fragmenty, zawierające opisy i dialogi. To było prawdziwe wyzwanie, ponieważ oprócz poprawnej dykcji i płynnego czytania, liczyły się także interpretacja tekstu, intonacja oraz emocjonalne podejście do czytanego tekstu. Uczniowie starali się przekazać nie tylko treść, ale również atmosferę i emocje, jakie towarzyszyły bohaterom w danej sytuacji. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, oceniając każde wystąpienie pod względem dykcji, płynności czytania, interpretacji tekstu, intonacji oraz emocjonalnego zaangażowania.

Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce pod przewodnictwem Wójta Gminy Tadeusza Królczyka, który wraz z Panią Moniką Groń Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Ochotnicy Dolnej i komisją konkursową uhonorowali zwycięzców.

Wójt Gminy, z dumą patrząc na młodych czytelników, podkreślił, jak istotną rolę pełnią książki w życiu każdego człowieka. Wyraził wdzięczność za organizację konkursu, podkreślając jego znaczenie dla rozwijania czytelnictwa i kultury czytelniczej w społeczności lokalnej.

To wydarzenie nie tylko uhonorowało uczestników, ale również podkreśliło wagę czytania i literatury w naszym społeczeństwie, inspirując innych do sięgania po książki i rozwijania swojej pasji czytelniczej. Każdy uczestnik zasługiwał na uznanie za odwagę i zaangażowanie w prezentowanie swoich ulubionych książek, co tylko potwierdziło, jak ważna jest literatura w naszym życiu i jak wiele może dać nam czytanie.

 

NASI LAUREACI:

Kategoria I – klasy I-III

Mistrz czytania – Urszula Polak

II miejsce – Maria Chlipała

III miejsce – Oliwier Marzec

Kategoria II – klasy IV – VI:

Mistrz czytania – Oliwia Groń

II miejsce – Magdalena Kowalczyk

III miejsce 0 Kinga Królczyk

Kategoria III kl. VII, VIII:

Mistrz czytania – Dorota Mikołajczyk

II miejsce – Maria Chlipała

III miejsce – Michał Polczyk

Gratulujemy 🙂