W listopadzie, w Gminie Ochotnica Dolna, gościliśmy sądecki oddział PTTK. Grupa uczestników licząca ponad 50 osób najpierw zatrzymała się w Tylmanowej. Zwiedzanie miejscowości rozpoczęło się od wizyty w kościele pw. św. Mikołaja i w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. O obu świątyniach opowiedział ks. katecheta Roman Górowski.

Następnie grupa udała się na krótki spacer do os. Obłaz Wyżny, aby zobaczyć dworek rodziny Berskich. Tutaj informacji o miejscu udzielił Jan Ligas Sołtys Sołectwa Tylmanowa.

Ostatnim punktem wizyty w Tylmanowej była Basta – miejsce historyczne, w którym toczyły się działania związane zarówno z pierwszą jak i drugą wojną światową.

Uczestnicy otrzymali pakiety promocyjne Gminy Ochotnica Dolna, wraz z kalendarzami na nowy 2023 r., które przekazała Lucyna Kozub – specjalista ds. turystyki.

Z Tylmanowej grupa udała się do Ochotnicy Górnej, aby obejrzeć wystawę muzealną w tamtejszym Wiejskim Ośrodku Kultury. O historii Ochotnicy opowiedział uczestnikom ks. dr Stanisław Kowalik – proboszcz parafii NMP w Ochotnicy Górnej.