W sobotę na Skwerku w Ochotnicy Górnej odbył się huczny i radosny dzień dziecka organizowany przez Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej. Z samego rana w Wiejskim Ośrodku Kultury prowadzona była akcja krwiodawstwa gdzie można było oddać krew dla potrzebujących.

O godzinie 10:00 rozpoczęliśmy oficjalny dzień dziecka, podczas którego wystąpili najmłodsi mieszkańcy z przedszkola „Cypisek”.  Młodzi aktorzy wyrażali swoją wdzięczność i miłość za opiekę i wsparcie, jakie otrzymują, następnie,  na scenie pojawił się zespół góralski „Mali Maszkowianie”, którzy wprowadzili nas w doskonały nastrój swoimi góralskimi przyśpiewkami. Melodie te, pełne radości i energii, przypominały o pięknie naszej kultury i tradycji.

Grupa taneczna zaprezentowała wspaniałą choreografię tańca nowoczesnego. Występy te dostarczały wielu wzruszeń i uśmiechów, a publiczność nagrodziła dzieci gromkimi brawami. Na koniec na scenie pojawiła się grupa muzyczno – wokalna, która przeniosła nas w błogi nastrój przedstawionych utworów.

Podczas tego dnia nie zabrakło także licznych atrakcji i zabaw dla dzieci. Wszędzie można było zobaczyć kolorowe dmuchańce, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Profesjonalni animatorzy prowadzili różnorodne gry i konkursy, zapewniając dzieciom mnóstwo radości i śmiechu. Każdy znalazł coś dla siebie – zarówno najmłodsi, jak i starsze dzieci bawiły się doskonale.

Nie zabrakło także zabaw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz pyszności regionalnych.

Głównym punktem programu była PIANA PARTY, dzieci z radością wskakiwały w gęstą pianę, bawiąc się w niej do woli. To był wspaniały dzień.

Podczas Dnia Dziecka została przeprowadzona zbiórka na rzecz Fundacji Pod Niebem Pienin.

W tym dniu odbyło się również Spotkanie z Owcą, wydarzenie miało na celu zapoznanie przybyłych gości z unikatowymi wartościami związanymi z tożsamością wielokulturowych korzeni Ochotnicy.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach zadania ,,Dziedzictwo i tożsamość Wołoskiego Szlaku”
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego