Wydane w ubiegłym roku publikacje „Zioła w kuchni górali gorczańskich” (Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej) oraz „Przewodnik turystyczny Ochotnica & Tylmanowa & Leśnica” (Gmina Ochotnica Dolna) zostały nominowane do organizowanego po raz dziesiąty, przez Fundację Sądecką, Konkursu Literackiego o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora.

30 kwietnia ruszyło głosowanie na kandydatury nominowane do Nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora. Spośród zgłoszonych, do etapu głosowania dopuszczonych zostało dwunastu autorów oraz trzydzieści książek. Każdy może oddać głos na swych faworytów w dwóch kategoriach: „Sądecki Autor” i „Książka o Sądecczyźnie”. Głosowanie trwa do 10 maja br. Zakończy się o północy z 10 na 11 maja.

Można ZAGŁOSOWAĆ ONLINE (wypełniając elektroniczny formularz) dostępny w linku:

lub wysyłać SMS na numer przyporządkowany danej kandydaturze:

Przewodnik turystyczny, Ochotnica & Tylmanowa & Leśnica Gmina Ochotnica Dolna: sms o treści NKK.20 pod numerem 7168 ( koszt 1,23 zł brutto)

Zioła w kuchni górali gorczańskich, Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej: sms o treści NKK.29 pod numerem 7168 ( koszt 1,23 zł brutto)

Recenzje publikacji można przeczytać na portalu Sądeczanin:

Recenzja przewodnika turystycznego

czytaj więcej

Recenzja Ziół w Kuchni Górali Gorczańskich

czytaj więcej

Wśród głosujących rozlosowane zostaną nagrody książkowe. Będą one do odebrania na stoisku „Sądeczanina” podczas 4. Sądeckich Targów Książki, które odbędą się w weekend 14-15 maja w WSB-NLU w Nowym Sączu.