22 marca w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W turnieju uczestniczyło 22 uczniów– reprezentantów wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Ochotnica Dolna. W pierwszej grupie wiekowej ( klasy I – IV) startowało 10 osób, w drugiej (klasy V-VII) – 12 osób. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała Gminna Komisja w składzie:  asp. Krzysztof Główka Przewodniczący, st. kpt. Mateusz Zając – członek, dh Stanisław Noworolnik Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Ochotnica Dolna – członek, dh Rafał Urbaniak Zastępca Naczelnika OSP Ochotnica Dolna – członek.

Wyniki konkursu:

I grupa wiekowa ( szkoły podstawowe klasy I-IV) :

  • Kamil Koch – Ochotnica Górna
  • Arkadiusz Bodziarczyk – Tylmanowa
  • Kamil Wójciak – Ochotnica Górna

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V – VIII):

  • Jakub Rusnarczyk – Ochotnica Górna
  • Joanna Urbaniak – Ochotnica Dolna – Skrodne
  • Natasza Barnaś – Ochotnica Dolna

Konkurs wiedzy pożarniczej jest niezwykle ważnym wydarzeniem, które nie tylko promuje edukację na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ale także podkreśla rolę i znaczenie działań zapobiegawczych w społecznościach. To wydarzenie angażuje zarówno młodych, jak i dorosłych, zachęcając ich do zagłębiania wiedzy na temat procedur ratowniczych, technik gaśniczych oraz zasad bezpieczeństwa. Takie konkursy pożarnicze dostarczają uczestnikom nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również praktyczne umiejętności, które mogą być niezbędne w sytuacjach awaryjnych. Poprzez udział w konkursach, uczestnicy zdobywają świadomość zagrożeń oraz uczą się, jak skutecznie reagować w przypadku pożaru czy innych sytuacji kryzysowych.