W sobotę 13 maja odbył się HARD ENDURO RACE TYLMANOWA. W tym dniu dopisali nam zawodnicy, świetna adrenalina oraz pogoda.
Trasa jak zawsze przygotowana była na 100%. Zawodnicy musieli zmierzyć się z bardzo wymagającym terenem. Podczas takich zawodów nie liczy się tylko szybkość i umiejętności jeździeckie, ale także siła fizyczna, wytrzymałość i umiejętności techniczne.
Trasa hard enduro biegła przez najtrudniejsze tereny, w naszym przypadku lasy i góry a jej cechą charakterystyczną były liczne przeszkody w postaci kamieni, korzeni, błota czy głębokich rowów.
W zawodach udział wzięło aż 355 zawodników w klasach OPEN, MASTERS, JUNIOR, EXPERT i KOBIET.
W klasie PRO wystartowali zawodnicy Podgórski Adam i Dudzic Kacper z klubu RMK Tylmanowa.
W klasie KOBIET wystartowała Urszula Wąchała RMK Tylmanowa.
W klasie MASTERS wystartowali Maślak Tomasz GKM Ochotnica, Kuziel Mieczysław, Bełtowski Darek i Maślanka Robert z klubu GKM Ochotnica, oraz Wąchała Jacek i Turek Dariusz z klubu RMK Tylmanowa.
W klasie JUNIOR wystartowali Maślanka Jakub i Bryjak Hubert z klubu GKM Ochotnica.
W klasie OPEN wystartowali Kowalczyk Dionizy , Chrobak Damian, Gabryś Rafał, Czajka Dariusz, Waligóra Krzysztof oraz Rusnak Marcin z klubu GKM Ochotnica, Maciaszek Tomasz Tworek Dawid i Walczak Kuba z klubu RMK Tylmanowa.
W klasie EXPERT wystartowali Gołdyn Łukasz i Dudzic Marek z klub RMK Tylmanowa, oraz Rusnak Łukasz i Janik Damian z klubu GKM Ochotnica.
Zawodnikom wyników i organizatorom samych przygotowań zawodów pogratulował Wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk.
– „Bardzo dziękuję i gratuluje Jackowi Wąchale, całemu zarządowi i zawodnikom RMK Tylmanowa za zorganizowanie kolejnej świetnej imprezy sportowej”.
Osoby, które w sobotę 13 maja nie uczestniczyły w zawodach w Tylmanowej mogą zobaczyć zmagania zawodników w kolejnych tegorocznych wydarzeniach w ramach cyklu HARD ENDURO POŁUDNIE organizowanych przez pozostałe współpracujące ze sobą kluby:
Ochotnica: 09.07.2023
Szczawnica: 02.09.2023
Kamienica: 08.10.2023
WYNIKI NASZYCH ZAWODNIKÓW
KOBIETY
- Wąchała Urszula RMK Tylmanowa 44:27.99
JUNIOR
- Bryjak Hubert GKM Ochotnica 1:24:06.91
- Maślanka Jakub GKM Ochotnica 1:41:52,69
OPEN
- Chrobak Damian GKM Ochotnica 1:25:35.00
- Kowalczyk Dionizy GKM Ochotnica 1:26:45
- Walczak Kuba RMK Tylmanowa 1:26:45.16
- Urbaniak Mateusz GKM Ochotnica 1:30:27.42
- Maciaszek Tomasz RMK Tylmanowa 1:31:41.59
- Waligóra Krzysztof GKM Ochotnica 1:44:30.83
- Rusnak Marcin GKM Ochotnica 1:45:24.96
- Czajka Dariusz GKM Ochotnica 1:47:05.89
- Kuziel Rafał GKM Ochotnica 1:55:37.48
- Tworek Dawid RMK Tylmanowa 2:01:43.26
- Gabryś Rafał GKM Ochotnica 47:21.80
MASTERS
- Maślanka Robert GKM Ochotnica 1:20:27.10
- Kuziel Mieczysław GKM Ochotnica 1:22:06.39
- Turek Dariusz RMK Tylmanowa 1:31:51.41
- Bełtowski Darek GKM Ochotnica 1:57:10.86
- Wąchała Jacek RMK Tylmanowa 24:31.27
- Maślanka Tomasz GKM Ochotnica 27:07.05
EXPERT
- Gołdyn Łukasz RMK Tylmanowa 2:48:24.67
- Rusnak Łukasz GKM Ochotnica 3:08:57.32
- Dudzic Marek RMK Tylmanowa 3:25:04.17
- Janik Damian GKM Ochotnica 2:12:18.99
PRO
- Dudzic Kacper RMK Tylmanowa 2:17:44.73
- Czajka Rafał GKM Ochotnica 3:28:18.23
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i do zobaczenia na kolejnej motocrossowej imprezie !