Wielkim sukcesem zakończył się start w Pucharze Węgier w trialu rowerowym młodych zawodników z Ochotnicy. Trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wywalczyli :

  • Jan Jagieła  w swojej kategorii wiekowej – U12
  • Jan Szlaga  10 lat w wyższej kategorii – U15
  • Adam Szlaga 13 lat w wyższej kategorii – Senior Hobby
  • Michał Łętowski 16 lat zajął 7 miejsce w kategorii Senior PRO .

Wszyscy zawodnicy to członkowie klubu sportowego Mks Trial-Ochotnica oraz członkowie drużyny Narodowej na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata , które w tym roku odbędą się w Wadowicach w dniach 29-31 lipca .

Zawody otwierające węgierski sezon odbyły się 30 kwietnia na największym trial parku w miejscowości Cegled. W zawodach wystartowało 64 zawodników z Węgier, Słowacji i Polski . Organizatorzy przygotowali 5 specjalnych sekcji ( kamienie , belki drewniane, betonowe prefabrykaty , opony , szpule i palety ) , które każdy zawodnik musiał pokonać 2 krotnie. Na uwagę zasługuje fakt , że nasi zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się od strony technicznej co z pewnością jest skutkiem prowadzenia regularnych treningów oraz udział w wielu zawodach w kraju i zagranicą.

Wielkie podziękowania dla Gmina Ochotnica Dolna za wspieranie naszej działalności

Naszym celem nr 1 w tym sezonie jest start i walka o jak najlepsze wyniki w najbardziej prestiżowych zawodach Światowej Federacji Kolarskiej UCI – World Youth Games, które odbędą się w tym roku w Polsce w Wadowicach. Doświadczenie z poprzednich sezonów podpowiada nam , że najlepszym treningiem jest udział w zawodach, dlatego w tym sezonie czekają nas wyjazdy do Czech, Słowacji, Austrii i Hiszpanii gdzie trial rowerowy stoi na bardzo wysokim poziomie. Trzymajcie kciuki … 🙂

„Nie zaniżaj swoich sportowych celów do swoich możliwości. Zamiast tego podwyższaj swoje możliwości do swoich celów.”

Szlaga Stanisław – Vice Prezes MKS TRIAL Ochotnica – sekcja rowerowa

Węgierski raport z zawodów oraz wyniki :