22 czerwca, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej, udali się, wraz z opiekunami, na Gorc, aby posprzątać, przed sezonem wakacyjnym, znajdująca się na szczycie, wieżę widokową.

Trasa wycieczki prowadziła z os. Jamne – P. Potok w Ochotnicy Górnej na Gorc.

Uczniowie i opiekunowie spisali się na medal. Z zaangażowaniem i ogromną starannością pracowali intensywnie przez kilka godzin, aby stopnie i platformy wieży były czyste.

Na wieży widokowej uczniowie przybili także pieczątki. Tym samym zostali zdobywcami wieży na Gorcu.

Przypominamy, że aby otrzymać gorczańsko – beskidzką odznakę „zdobywcy 4 wież” należy odwiedzić wszystkie wieże i zebrać pieczątki. Szczegóły w linku: https://www.ochotnica.pl/zdobadz-4-wieze/. Także w aplikacji „Be active Ochotnica & Tylmanowa” można zebrać wszystkie pieczątki grając w grę terenową „Zdobądź cztery wieże”.

Po ciężkiej pracy na wszystkich uczestników wycieczki czekała nagroda w postaci ogniska i smacznych kiełbasek. A jak wiemy w górach jedzenie smakuje najlepiej!

W drodze powrotnej uczniowie zatrzymali się przy grobie Władysława Pisarskiego „Piwonii”. Odwiedzili także Wojtyłową Gazdówkę i sztab 1 PSP AK w os. Skałka.

Akcję przygotowała i koordynowała Lucyna Kozub z Urzędu Gminy w Ochotnicy Dolnej.  Opiekunkami wycieczki były panie Monika Gierczyk i Zofia Chrobak – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała z kolei Janina Piszczek – przewodnik.

Dziękujemy serdecznie dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz wszystkim uczestnikom, że  pomimo zbliżających się właśnie wakacji i wielu obowiązków związanych z zakończeniem roku szkolnego, wzięli udział w akcji „Cztery wieże – czyste wieże”.

Działania związane ze sprzątaniem 4 wież widokowych znajdujących się w naszej Gminie rozpoczęliśmy na wiosnę w ramach Tygodnia Ekologii. Akcja przebiega pod hasłem ”4  wieże – czyste wieże”. Jako pierwsi do akcji dołączyli uczniowie ze  Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera – Skrodne w Ochotnicy Dolnej, którzy wieżę widokową na Magurkach posprzątali w kwietniu.