Przed 10 laty (2 czerwca 2012 r.), w Tylmanowej, w Wiejskim Ośrodku Kultury, odbył się wernisaż wystawy malarstwa na szkle Jana Jachymiaka. Wydarzenie połączone było z jubileuszem 60-lecia pracy twórczej artysty.

Podczas wernisażu członkowie Związku Podhalan w Tylmanowej przygotowali dedykowany artyście montaż słowno – muzyczny  pt. „I oto znów jestem z Wami”. Została także otwarta wystawa prac malarstwa na szkle, którą w sali WOK Tylmanowa można było oglądać przez 3 kolejne miesiące. Wystawie towarzyszył opracowany i wydany pamiątkowy folder z informacjami o twórczości Jana Jachymiaka. Treść do niego przygotowała Stanisława Noworolnik.

Poniżej publikujemy galerię zdjęć z tego właśnie wydarzenia. Autorem zdjęć jest Lucyna Kozub.  Zapraszamy do obejrzenia galerii i przywołania wspomnień o naszym rodaku –  „Picassie z Tylmanowej”.

Jan Jachymiak zmarł 18 listopada, w szpitalu w Makowie Podhalańskim, w wieku 92 lat. Pogrzeb śp. Jana Jachymiaka odbędzie się w najbliższą sobotę (tj. 26.11.2022  r.) w Tylmanowej.