Gmina Ochotnica Dolna otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Wyposażenie obiektu pełniącego funkcję świetlicy wiejskiej w Ochotnicy Górnej” w ramach działania Małopolskie świetlice wiejskie 2024.

Otrzymane dofinansowanie wynosi 30 000 zł (70%). Koszt całkowity to 42 859  zł.

Z otrzymanych środków zostanie zakupione wyposażenie do Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej. Planowany jest zakup mebli (szafek, półek, regałów, umywalek), sprzętu AGD (szatkownicy elektrycznej do warzyw, miksera planetarnego) oraz akcesoriów kuchennych (garnków, rondli, patelni, sztućców i in.).

Dzięki zakupowi sprzętów, które będą stanowić ważne wyposażenie kuchni, pomieszczenie to zyska nowe zastosowanie i funkcję co zwiększy jego dostępność i możliwości m. in. edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będzie inna perspektywa prowadzenia ciekawych warsztatów i zajęć kulinarnych z wykorzystaniem zakupionych sprzętów oraz możliwość organizacji spotkań np. o zdrowym żywieniu.

Termin realizacji zadania to koniec sierpnia 2024 r.

Zadanie współfinansowane ze środków finansowych Województwa Małopolskiego w ramach zadania pn. „Małopolskie świetlice wiejskie 2024”.