XX Gminny Konkurs Recytatorski

Wczorajszego dnia mieliśmy przyjemność być świadkami wyjątkowego konkursu recytatorskiego w naszej Gminie. W konkursie udział wzięło imponująco grono 32 utalentowanych uczniów. To niezwykle wydarzenie kulturalne było poświęcone prezentacji dzieł trzech wybitnych twórców: Jana Brzechwy, ks. Jana Twardowskiego oraz Ernesta Brylla.

Uczestnicy konkursu, reprezentujący szkołę, podjęli się zadania przedstawienia znanych i lubianych utworów. Ich wybór obejmował zarówno humorystyczne wiersze Brzechwy, pełne mądrości słowa ks. Twardowskiego, jak o niezwykłe liryki Ernesta Brylla. Każdy z uczestników włożył serce i zaangażowanie w prezentację, co sprawiło, że konkurs stał się prawdziwym świętem sztuki słowa. Wysoki poziom prezentacji uczniów nie pozostał niezauważony, a publiczność była pełna podziwu ich zdolnościami aktorskimi i umiejętnościami wyrażania głębokich emocji zawartych w tekstach. To nie tylko konkurs, ale również podróż przez literackie arcydziełka, które uczniowie przybliżyli widzom.

Finalnym akcentem tego wyjątkowego wydarzenia było wręczenie nagród. Tę zaszczytną rolę podjął się Krzysztof Jurkowski Vice Wójt Gminy Ochotnica Dolna, który osobiście uhonorował zwycięzców. Nagrody nie tylko stanowiły uznanie dla talentów uczestników, ale również motywację do dalszego rozwijania swoich umiejętności.

Konkurs recytatorski dostarczył niezapomnianych emocji i artystycznych doznań, ale także podkreślił istotę kultury w edukacji młodego pokolenia.

Komisja Artystyczna postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria I:

1 miejsce Małgorzata Gołdyn

Wyróżnienie Malwina Król

Kategoria II:

1 miejsce Dagmara Chryczyk

Wyróżnienie Michał Topolski

Kategoria III:

1 miejsce Maria Chlipała

Wyróżnienie Dorota Mikołajczyk

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników.

 


Fot. Monika Cepielik