Marzysz o tym by obudzić się w miejscu, które zachwyca widokami – mamy coś dla Ciebie. W gminie Ochotnica Dolna znajdziesz kilka wyjątkowych noclegów w nietuzinkowych lokalizacjach. Podobno, pierwsze bazy namiotowe pojawiły się w latach 60-tych ubiegłego wieku, tam, gdzie brakowało zaplecza noclegowego. Zakładali je entuzjaści – zazwyczaj członkowie studenckich czy akademickich klubów turystycznych PTTK i kół przewodników górskich z różnych rejonów Polski. W gminie Ochotnica znajdują się dwie bazy namiotowej – jedna w pobliżu szczytu Gorc a druga pod Lubaniem.

Ci, którzy chcą skorzystać z noclegu w schronisku turystycznym także znajdą coś dla siebie w gminie Ochotnica Dolna. Przy chętnie odwiedzanych szlakach znajduje się kilka miejsc, gdzie można odpocząć, nabrać sił na dalszą wyprawę i schronić się przed złymi warunkami atmosferycznymi. Wybierając Schronisko Gorczańska Chata, Stacje Turystyczną w osiedlu Skałka czy też Budynek dawnej Szkoły na Ustrzyku przy okazji usłyszymy ciekawą historię związaną z tymi miejsc. Warto nieco wcześniej zarezerwować sobie tu nocleg.

Gmina Ochotnica Dolna to  również pensjonaty, domy wypoczynkowe, prywatne kwatery, agroturystyka – zapraszamy do zapoznania się z bogatą bazą noclegową.