Idea utworzenia śpiewającego teatru dziecięcego narodziła się w 2017 roku W WOK w Ochotnicy Górnej, zyskując od początku duże zainteresowanie. W tym czasie zajęcia sceniczne odbywały się w obszarze naturalnych odruchów i gestów, oraz pojmowania pewnych stanów emocjonalnych na dostępnym oczywiście dla każdego uczestnika poziomie. Z czasem, kiedy zespół już z rozwagą i świadomością ćwiczył i przygotowywał kolejne etiudy – dzieci na scenie zaczęły tworzyć swój własny teatr.

„ HEJO” do dzisiaj ma na swoim koncie wiele występów zorganizowanych w ramach działalności ośrodków kultury w naszej Gminie, oraz w rytmie zmieniających się pór roku.

Nasi młodzi aktorzy odnieśli również sukcesy na planie kilku muzycznych autorskich clipów do których nagrywali również ścieżki wokalne ”Wiosna”, „Wesołych Świąt”, „Piosenka Ekologiczna”, „Hymn Ekopostępu”.

Znakomicie wcielili się w role swoich rówieśników z czasów odległej kultury, tradycji i obyczaju na planie filmowym 9-cio odcinkowej epopei z życia górali gorczańskich, (zrealizowanej w ramach Etno Projekt 2020 ) odtwarzając tutejsze życie swoich przodków.

W najbliższym czasie HEJO przygotowuje wznowienie autorskiego musicalu p.t „Lilka złaź z tej drabiny” oraz pokazową etiudę na podstawie  adaptacji scenariusza z filmów „Shrek”.

Życzmy temu teatrowi nieustającej radości ze swej pracy i radości nieustającego dzieciństwa…..i niech Moc Twórcza nie opuszcza młodych!

Powitanie Wiosny - Dziecięcy Teatr Muzyczny HEJO