Kasia Niewiadoma jest jedną z najlepszych kobiet w kolarstwie szosowym na świecie. W 2021 roku zdobyła swój pierwszy, upragniony medal Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego, zajmując po pasjonującej walce trzecie miejsce. Tym samym wpisała się w historię polskiego kolarstwa jako pierwsza medalistka Mistrzostw Świata.

Od samego początku przygody z kolarstwem Kasia pokazywała, że ma wyjątkowe predyspozycje fizyczne, co w połączeniu z ciężką pracą i walecznością, które zaszczepili w niej rodzice pochodzący z Ochotnicy, mama z Dolnej, a tata z Górnej przełożyło się na sukcesy sportowe. Duży wpływ na jej rozwój jako kolarki, miało położenie miejscowości Ochotnica, która znajduje się w pięknej jednocześnie jednej z najdłuższych dolin w Polsce, gdzie jest mnóstwo stromych podjazdów i panuje ostry górski mikroklimat.

Talent Kasi od samego początku wspierali mieszkańcy Ochotnicy, gorąco dopingując na treningach jak i trasach wyścigów. Podczas Olimpiady w Tokio w Gminie Ochotnica Dolna powstała specjalna strefa kibica, gdzie zmagania zawodniczki obserwowało kilkaset osób.

W 2021 roku w Gminie Ochotnica Dolna powstał projekt „Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge”. To szlak pokazujący podjazdy, na których trenowała najlepsza polska zawodniczka, a jednocześnie podziękowanie mieszkańców gminy za osiągnięcia i dostarczane emocje sportowe. Sukcesy Kasi, która jest najlepszą ambasadorką miejscowości wszystkich cieszą.