Klub Sportowy Mks Trial-Ochotnica został założony w 2008 r przez pasjonatów trialu motocyklowego z Mieczysławem Jurkowskim na czele jako prezesem klubu oraz członkiem honorowym, prekursorem trialu motocyklowego na terenie Ochotnicy Franciszkiem Niewiadomym.

Początkowa działalność klubu to przede wszystkim organizacja wielu edycji Mistrzostw i Pucharu Polski w trialu motocyklowym w naturalnym terenie w Ochotnicy Górnej.

W 2009 roku zostały  zorganizowane I Mistrzostwa strefy Południowej w Trialu pod Patronatem Wójta Gminy Ochotnica Dolna . W latach 2010 – 2018 a także 2020 – 2021  w Ochotnicy odbyły się Mistrzostwa i Puchar Polski w trialu motocyklowym na zlecenie Polskiego Związku Motorowego pod Patronatem Wójta Gminy Ochotnica Dolna.

W 2016 r funkcję prezesa klubu objął Stanisław Szlaga. W 2017 r rozszerzono działalność klubu poprzez utworzenie sekcji rowerowej, gdzie postawiono przede wszystkim na rozwój młodych zawodników poprzez regularne treningi w trialu rowerowym. Zawodnicy od początku powstania klubu z powodzeniem biorą czynny udział w zawodach motocyklowych oraz rowerowych w Mistrzostwach i Pucharze Polski oraz za granicą – Słowacji, Czech, Węgier, Austrii, Włoch, Hiszpanii. Młodzi zawodnicy z sekcji rowerowej to członkowie Kadry Narodowej na Młodzieżowa Mistrzostwa Świata w roku 2018, 2019 oraz w 2022.

Z inicjatywy Vice Prezesa Stanisława Szlagi oraz dzięki pomocy lokalnym przedsiębiorcom w 2021 r zbudowano największy Trial Park w Polsce na osiedlu Tarchały w Ochotnicy Dolnej, gdzie w w tym samym 2021 r zorganizowano Mistrzostwa i Puchar Polski w trialu rowerowym.

Największym sukcesem klubu jest :
  • Brązowy medal Adama Szlagi na Mistrzostwach Świata ( BIU ) we Włoszech w 2018 r.
  • Brązowy medal Adama Szlagi na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata ( UCI ) w Polsce w 2019

Mistrzostwo Polski Michała Łętowskiego w 2021 r w kategorii Junior.

Zobacz jak wygląda trening zawodników:

https://fb.watch/c9AwGkgAFG/