Ponad 2 tony zebranych śmieci

Ponad 2 tony zebranych śmieci

Efektem sobotniej akcji Sprzątania Koryt Rzecznych w Gminie Ochotnica Dolna, do włączenia się w którą zaprosił Wójt Pan Stanisław Jurkowski, są 2,4 tony zebranych nieczystości.

To druga taka akcja organizowana przez Wójta Gminy Ochotnica Dolna, w którą włączyła się młodzież i dzieci ze szkół z terenu Gminy wraz z nauczycielami, mieszkańcy, członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg Nowy Sącz oraz Klubu Przyjaciół Dunajca, pracownicy samorządowi, radni i sołtysi.

 Każdy z uczestników przyszedł, by pomóc środowisku naturalnemu i pokazać, że za jego stan wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni. Uczestnicy akcji zbierali śmieci do rozdanych przez gminę worków, a po zakończeniu ciężkiej pracy na wszystkich czekała grochówka, kiełbaski, napoje i słodycze. Regeneracyjny posiłek, który przygotowały Wiejskie Ośrodki Kultury można było zjeść na Skwerku w Ochotnicy Górnej, przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej, obok Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tylmanowej.

Wójt Gminy składa serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy włączyli się w sprzątanie i poświęcili swój wolny czas, by zadbać o czystość otaczającej przyrody.

Partnerem tegorocznej akcji było Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „EMPOL” Spółka z o.o z Tylmanowej.

 

Oprac. MW

Zdjęcia: Lucyna Kozub

GALERIA