Pierwsze tytuły „Waligóry” rozdane – podsumowanie I Rajdu Waligóry

Pierwsze tytuły „Waligóry” rozdane – podsumowanie I Rajdu Waligóry

W dniu 30 września 2017 r. odbyła się na terenie naszej gminy pierwsza edycja Rajdu Waligóry - impreza, która jest jednocześnie przygodą: daje możliwość przemierzania najpiękniejszych szlaków, prowadzących do wyjątkowych miejsc jak i bezpośredniego zetknięcia się z wyjątkową przyrodą naszych przepięknych Gorców.

Formuła zawodów na orientację jest inspiracją do kreatywnego działania, dając możliwość wyboru własnej trasy pomiędzy wyznaczonymi punktami. Ciekawa forma rywalizacji w połączeniu z silną konkurencją to dla uczestników skuteczna forma motywacji do wysiłku.

Do wyboru były 3 trasy: 50 i 100 km na rowerze oraz 50 km pieszo w limicie 11 godzin.

Zawody rozpoczęły się  w sobotę rano odprawą zawodników i przekazaniem im map z naniesionymi punktami kontrolnymi, które zawodnicy muszą zaliczyć w określonym czasie. Punkty te znajdowały się w różnych, najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscach naszej gminy .

Od zawodników zależało w jakiej kolejności i jakimi drogami będą się przemieszczali. Na trasie mieli do dyspozycji dwa punkty żywieniowe: na Studzionkach i Przełęczy Wierch Młynne. Głównym wyzwaniem rajdu  była próba pokonania 50 km pieszo lub 100 km na rowerze w limicie 8 godzin, udało się to tylko dwóm spośród około 140 startujących zawodników. Tylko oni otrzymali jako pierwsi zaszczytny tytuł „Waligóry”. Pozostali uczestnicy w większości zmieścili się w limicie czasu 11 godzin z wielką satysfakcją ukończenia tak wyczerpującego rajdu.

Po przybyciu na metę, każdy z zawodników otrzymywał pamiątkowy dyplom oraz specjalnie na tą okazję uwarzone piwo.

Uczestnicy mogli zakosztować naszych regionalnych produktów,  przygotowanych przez Związek Podhalan z Ochotnicy Dolnej a czas umilał przygrywając zespół Spod Gorca.

Wójt Gminy Stanisław Jurkowski udekorował zwycięzców medalami i nagrodami, następnie zaprosił wszystkich do kolejnej edycji rajdu w przyszłym roku.

Posiady i dyskusje trwały do późnego wieczora, przy rozpalonym ognisku i pieczonych kiełbaskach, impreza zakończyła się koncertem zespołu ochotnickiego KNT.

 

WYNIKI

 

Zdjęcia: Robert Zieliński

GALERIA