600 tys. zł na modernizację boiska sportowego w Tylmanowej

600 tys. zł na modernizację boiska sportowego w Tylmanowej

Gmina Ochotnica Dolna otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 600 tys. zł na modernizację boiska sportowego w Tylmanowej. W projekcie zaplanowano m.in. prace polegające na wymianie murawy boiska na przyjazną dla środowiska naturalnego, montaż tablicy wyników i instalacji fotowoltaicznej.

Pozyskana kwota to jednak tylko część środków potrzebnych do przeprowadzenia całej inwestycji. Dlatego został złożony kolejny wniosek, tym razem do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, na pokrycie pozostałej części kosztów modernizacji boiska.

- Mało kto w to wierzył, bo z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymaliśmy już wcześniej rekordowe środki. Ja sam na spotkaniu z Zarządem Klubu informując o moim zamiarze złożenia wniosku na modernizację tego boiska szczerze mówiłem, że szanse są niewielkie, ale jednocześnie, że walczyć trzeba z do końca … I tak jak w meczu, walczyliśmy do ostatniej minuty… Oczywiście, to wszystko robimy z myślą o tragicznie zmarłym w ubiegłym roku Marku Żołądziu, legendarnym trenerze LKS Lubań Tylmanowa, z którym wiele razy rozmawiałem o potrzebie modernizacji tego boiska, bo ta sprawa bardzo leżała Markowi na sercu… - napisał na Facebooku Wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk.

Łącznie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w latach 2020-2021 Gmina Ochotnica Dolna uzyskała ogromne wsparcie finansowe w wysokości 14,5 mln zł.